Keskin: Daha gözünüz doymadı mı?

Keskin'den Malatyapark AVM Ortaklarına Sert Tepki: Konteynerde ekmeğini kazanmaya çalışan Malatyalı esnaf ile haksız rekabet etmek sizi utandırmıyor mu?

Keskin’den Malatyapark AVM Ortaklarına Sert Tepki, “Konteynerde ekmeğini kazanmaya çalışan Malatyalı esnaf ile haksız rekabet etmek sizi utandırmıyor mu?”
 
TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatyapark AVM içinde açılan Yöresel Pazarı gecekondu ticareti olarak nitelendirerek, “Malatyapark AVM’nin ortak ve yöneticileri, 21 metrekarelik konteynerlerde ekmeğini çıkartmaya çalışan Malatyalı esnaf ile haksız rekabet etmek sizi utandırmıyor mu, daha gözünüz doymadı mı?” ifadelerini kaydetti.
 
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin’in açıklaması şu şekilde: “Malatyapark AVM’de daha önce açılan ve ikincisi yeniden düzenlenen sözde Yöresel Pazar, gecekondu ticaretinin yeni şekli olmuştur. Çöken Malatya’da esnaf ayağa kalkmaya çalışırken, deprem sürecinden beri yüzde 100 kapasite ile çalışan Malatyapark AVM’nin küçük esnaf  gecekondu ticareti şeklinde rekabete girmesi hem yanlış, hemde yasal değildir. Hangi izin ile yöresel pazarını koruyorsunuz, orada satılan ürünlerin hangisi sağlıklı, hangisi kontrol edildi, kimler denetledi? Küçük esnafı gören Tarım ve Orman Müdürlüğü, sözde yöresel pazarları neden göremiyor? Küçük esnafın başında duran Ticaret İl Müdürlüğü, sıra büyük tüccarlara gelince neden görevlilerini unutuyor? En küçük esnafın defterini bile kontrol eden Vergi Dairesi buradaki ne zaman fark edecek? Resmi kurumlar ve Belediye zabıta ekipleri, dükkan içinde dükkan olmayacağını bilmiyor mu? Sosyal ve kültürel etkinlik yapılacak alanda ticaret iznini kim verdi?  Malatyapark AVM’nin ortak ve yöneticileri, 21 metrekarelik konteynerlerde ekmeğini çıkartmaya çalışan Malatyalı esnaf ile haksız rekabet etmek sizi utandırmıyor mu, daha gözünüz doymadı mı? Malatyapark AVM, sıkılmadan sosyal medyada bu işin reklamını da yapıyorlar.  Tüm Malatyalı hemşerilerime sesleniyorum: Yöresel Pazar adı altında satılan hiçbir ürün sağlıklı değildir, marketlerde satılmayan, raf ömrü bitmek üzere olan ürünler şehir etiketleri değiştirilerek satılmaya çalışılıyor. Yöresel Ürünler Malatya’ya getirildiğinde etiketler Malatya olarak değiştiriliyor, aynı ürün Tokat’a götürüldüğünde üzerine Tokat etiketi yerleştiriliyor. Malatya Valiliğini, Malatya Büyükşehir Belediyesini ve tüm resmi kurumları sözde Yöresel Pazar gecekondu ticaretini önlemeye ve gerekli yasal yaptırımları uygulamaya davet ediyorum.” 

Yorumlar 2
şevket 10 Mayıs 2024 13:47

valla ben de aynısını sana diyorum, 20 yıldır ordasın gözün doymadımı... yeter artık.

Veysel karaman 07 Mayıs 2024 08:49

Sayın Şevket Keskin Esnafınızın yaptığı fahiş fiyat uygulamasına da böyle tepki göstersene. Niye sesin çıkmıyor. Vatandaş Fahiş fiyatların altında ezilirken sen her tarafa yaranmaya çalışıyorsun. Millet senin bu yaptığın siyasetten bıktı artık.

Bakmadan Geçme