• Haberler
  • Ekonomi
  • Keskin: Malatyalıların gözyaşını ranta çevirenler

Keskin: Malatyalıların gözyaşını ranta çevirenler

Depremde çöken Malatya'da bayram havası olmadığını belirten Keskin, Malatyalıların gözyaşını ranta çevirenlerin o bir damla gözyaşında boğulacağını, iflah olmayacağını söyledi.

Depremde çöken Malatya’da bayram havası olmadığını belirten Keskin, Malatyalıların gözyaşını ranta çevirenlerin o bir damla gözyaşında boğulacağını, iflah olmayacağını söyledi.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Kurban Bayramı öncesi Büyükşehir Belediyesi’nin yanıdaki geçici ticaret merkezinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret etti.

Esnafların Kurban Bayramı’nı tebrik eden Başkan Keskin, esnafların ve alışveriş yapan vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Başkan Şevket Keskin, “Depremde çöken Malatya’da bayram havası yoktur, bu durum esnafa ve ticarete de olumsuz yansıyor. Depremin üzerinden 17 ay geçmiş, vatandaşın bu süre içinde halen cevap bulamadığı soruların artması ve sorunların devam etmesi maalesef şehirde ticari ve sosyal hayatı olumsuz etkiliyor. Malatya’da sorular cevapsız, sorunlar çözümsüz kalmamalı, şehirde yaralar sarılırken Malatyalılar yaralanmamalı. Malatya’nın yeniden ayağa kaldırılması için yapılması gereken hizmet ve projelere rant anlayışı ile bakılmamalı. Malatyalıların gözyaşını ranta çevirenler, o bir damla gözyaşında boğulur, iflah olmaz.” dedi.

Keskin, “İstişare odaklı bir anlayışla huzurlu ve bereketli bir Malatya için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek çöken şehrimizi yeniden ayağa kaldırmalıyız. Malatyalı hemşehrilerimizden alışverişlerini kendi esnafından yapmaya, kurbanını Malatyalı üreticilerden almaya davet ediyorum. Ticareti ayağa kaldırmadan Malatya’yı ayağa kaldıramayız. Esnafın ışığı yanmadan Malatya aydınlanmaz.” ifadelerini kaydetti.

Keskin, deprem bölgesindeki esnafların vergi ve primlerinin en az 2 yıl süreyle silinmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatarak, “Ertelemekle, ötelemekle ancak esnafın borç yükü artar. 17 aydır işyeri açamamış olan binlerce esnafımız bulunuyor. 6 Şubat tarihi itibariyle esnafın vergi ve borçları silinmeli” dedi.

Esnaf camiasını ve Malatyalıların Kurban Bayramlarını tebrik eden MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Başta esnaf ve sanatkar camiamızın, Malatyalı hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar; ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.” dedi.

Bakmadan Geçme