Kuluncak'ta üst yapı çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kuluncak ilçesinde meydan düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Büyükşehir Belediyesi, Kuluncak ilçesinde sürdürdüğü meydan düzenleme çalışmaları kapsamında üstyapı çalışmalarını da yüzde 50 seviyesinde tamamladı.

MASKİ tarafından içme suyu, kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından düzenleme çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçe meydanında 10 metre genişliğindeki yolda kaldırım ve yol düzenleme çalışmaları yapıyor. Bu çalışmaların devamında peyzaj, aydınlatma ve yeşil alan çalışması da yapılacak. Meydanı çevreleyen dükkânlar ise geleneksel Türk motifine sahip doğramalarla kaplanacak.

Yol hizmetleri noktasında Kuluncak’ta başarılı bir tablo ortaya çıkaran Büyükşehir Belediyesi ilçede bu yıl 50 kilometre asfalt çalışması yapmıştı. Büyükşehir Belediyesi 19 kilometre uzunluğundaki Kuluncak, Bıyıkboğazı, Konaktepe grup yolu, 28 kilometre uzunluğundaki Zafer, Hacolar, Kızılmağara, Hacıhasanlar, Yaşarlar, Cörtenler, Yukarı Selimli, Aşağıkömüklü ve Yukarıkömüklü grup yolu ile 1.5 kilometre uzunluğundaki Kaynarca Mahallesi ile Kuluncak merkezde asfaltlama çalışmaları yapmıştı.

''Büyükşehir, Kuluncak’ın güzel yüzünü ortaya çıkardı''

Büyükşehir Belediyesinin Kuluncak’ta yaptığı proje ve yol çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Büyükşehir Belediyesinin Kuluncak’ın güzel yüzünü ortaya çıkardığını söyledi.

Büyükşehir sürecinden sonra Malatya genelinde özellikle ilçelerde hizmet noktasında beklentilerin karşılandığı ifade eden Boyraz, “Bu tablonun oluşmasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın çok önemli payı var. Birçok ilçenin yol noktasında problemlerinin büyük kısmı çözüldü. İlçe merkezimizde meydan düzenleme çalışmalarında sona yaklaştık. Yol, kaldım, aydınlatma, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Öncesinde altyapı çalışmaları yapıldı. Asfaltı olmayan birçok mahallemiz asfalt ile tanıştı. Huzurlarınızda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?