MABESEM kursları üniversite kazandırıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi'nde (MABESEM) verilen kurslarla, son 3 yılda yetenek sınavında 70'in üzerinde öğrencinin üniversiteyi kazandığı bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi’nde (MABESEM) verilen kurslarla, son 3 yılda yetenek sınavında 70’in üzerinde öğrencinin üniversiteyi kazandığı bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM)’de kurslar yoğun bir şekilde devam ediyor. Eğitim ve hobi amaçlı kurslar, aynı zamanda yetenek alanında sınava hazırlanan kursiyerler için büyük önem taşıyor. Ücretsiz olarak verilen kurslarla, yetenek sınavında son 3 yılda 70’in üzerinde öğrencinin üniversiteyi kazandığı bildirildi.

MABESEM’de 2017-2018 eğitim öğretim yılı yetenek sınavına girecek öğrenciler için başlayan hazırlık kursları da yoğun bir şekilde devam ediyor.

Yetenek sınavı hazırlık kursu hakkında bilgi veren kurs öğretmeni Fikret Başıbüyük, "Şuanda MABESEM’de 40 öğrenci yetenek sınavına hazırlanıyor. Haftanın 7 günü 6 saat kurs veriyoruz. Sürekli artan bir performansımız var. 30 Haziran’dan itibaren Malatya başta olmak üzere, diğer üniversitelerde yetenek sınavları başlayacak. Üniversite hazırlık kursunun yanı sıra güzel sanatlar lisesine girecek öğrencilere de eğitim veriyoruz. Öğrencilerimiz burada geleceklerini belirliyor. Önümüzdeki sene yetenek sınavına girecek öğrencilerin şimdiden gelip kayıt yaptırmaları gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Üniversite hazırlık kursuna gelen öğrencilerden Rüveyda Berktaş ise, 11. sınıftan beri yetenek sınavına hazırlandığını belirterek, “2 yıldır buraya kursa geliyorum. Amacım resim öğretmeni olmak. Burası bizim için çok güzel bir yer. Öğrenci olduğumuz için burada ücretsiz kurs verilmesi bizi çok memnun ediyor. Burada kurs öğretmenimiz bizlerle birebir ilgileniyor. Yetenek sınavına girmek isteyen arkadaşlarımız kurs için burayı tercih etsinler. Herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme