• Haberler
  • Spor
  • Malatya Bayanlarspor Kulübü kapanmanın eşiğinde

Malatya Bayanlarspor Kulübü kapanmanın eşiğinde

Türkiye Bayanlar Futbol 3.Ligi'nde mücadele eden Malatya Bayanlarspor Kulübü, destek bulamadığı için kapanmanın eşiğine geldi.

Türkiye Bayanlar Futbol 3.Ligi’nde mücadele eden Malatya Bayanlarspor Kulübü, destek bulamadığı için kapanmanın eşiğine geldi.

Kulüp Başkanı Doğan Çelebi yaptığı açıklamada, bayan futbol tamını tek başına ayakta tutmaya çalıştığını belirterek, kendi maaşıyla ihtiyaçları karşılamasının imkansız olduğunu ifade etti. Çelebi kulübün kapısına kilit vurmak istemediğini de kaydederek, “Bu kulüp Malatya’nın tanıtımı ve kadınlarımızın sosyal ve sportif hayat içerisinde neleri başarabileceklerinin en önemli platformuydu. Yıllardır Türkiye profesyonel kadın futbol liglerinde başarılı bir şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. İnanın oldukça başarılı sporcular var takımımızda. Zaten milli takıma sporcu da gönderiyoruz. Amacımız kadın futbolunu Malatya’da daha ileri seviyelere taşıyabilmek. Ancak bunun belli bir ekonomik külfeti oluyor. Bunun için çalmadık kapı bırakmadık. Ne yazık ki kimseler bize sponsor olmak istemediler. Biz çok bir şey istemiyoruz. Sponsorluk karşılığında bizim deplasman ve araç paramızı karşılasınlar istiyoruz. Malatyalı bayanlarımızı futboldan koparmamak için elimizden gelen mücadeleyi veriyorum ancak nereye kadar dayanacağımı bilmiyorum” diye konuştu.

Bakmadan Geçme