Malatya'da 50 adet akülü engelli aracı dağıtıldı

Yurtdışında yaşayan hayırseverler tarafından temin edilen akülü tekerlekli sandalyeler, engelli vatandaşlara teslim edildi.

Yurtdışında yaşayan hayırseverler tarafından temin edilen akülü tekerlekli sandalyeler, engelli vatandaşlara teslim edildi.

"Akülü Engelli Araba Yardım Projesi" kapsamında yurtdışında ikamet eden hayırseverlerin topladığı yardımlar ile temin edilen 50 adet akülü tekerlekli sandalyenin engelli bireylere teslimi için Malatya Sanat Merkezi Fuar alanında tören düzenlendi.

Yapılan yardımın çok büyük bir anlam ifade ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er,

"Toplum olarak kadirşinas bir milletiz. 6 Şubat depremleri ile birlikte hamdolsun güçlü bir devletimiz, güçlü bir liderimiz ve liderimizin öncülüğünde deprem bölgelerinde organize olundu ve insanlarımızın yaralarına derman olundu. Ayrıca sivil toplum kuruluşlarımızın ve hayırseverlerimizin yardımseverliği gerçekten takdire şayandır. Deprem bölgelerine yardımların nasıl ulaştırılmasını gördük ve buda insanımızın yardımseverliğini en güzel örneğiydi. Bu yardımlardan dolayı STK ve vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz" dedi.

Er, "Bugün burada akülü tekerlekli sandalye dağıtımı da insanımızın dayanışma ruhunun ve yardımseverlik geleneğimizin ne kadar sağlam olduğunu görmekteyiz. Bu yardımseverlik ruhu bizim topraklarımızın mayasından gelmekte. Toplumumuz tarih boyunca yardımseverliğini her zaman göstermiştir. Özellikle Malatya’mız komşuluk ilişkileri olsun, yardımseverlik noktasında olsun ayrı bir yere sahiptir. Hasan beye ve bu yardım organizasyonunun içinde olan bütün gurbetçilerimize teşekkür ediyorum. Hollanda İHH Başkanımıza ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yardımların devam edeceğini belirtmeleri bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Kardeşlerimizin engelsiz bir yaşam sürmeleri gerektiğini biliyoruz. Yollarıyla, kaldırımlarıyla projelerimiz var. İnşallah en güzel hizmetleri yapacağız. Şehrimiz yeniden dizayn edilirken engelsiz bir şehir tasarlayacağız" ifadelerini kullandı. 

Engelliler adına konuşan Arzu Ay Canpolat, "Gurbetçi Hasan Kuzu tarafından başlatılan ve diğer gurbetçilerimizin destekleriyle alınan akülü tekerlekli sandalyelerin dağıtımı için bugün buradayız. Akülü sandalyeler engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmakta sadece bir araç olarak değil aynı zamanda engelli bireylerin özgüvenlerini yeniden kazanmaları ve hayatlarına daha aktif bir şekilde katılmalarını sağlamaktadır.  Akülü tekerlekli sandalyelerin temini noktasında öncülük eden Hasan Kuzu’ya, katkıda bulunan bütün gurbetçilerimize, Malatya’ya kadar getirenlere ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sami Er’e bütün arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından akülü engelli araçların teslimi yapıldı. 

Bakmadan Geçme