Malatya'da Ego savaşları!

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi arasında meydana gelen billboard sökme tartışması hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, 'Hani sizler beraber ıslanmıştınız yağan yağmurda, hani beraber aynı yolda yürümüştünüz' dedi.

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi arasında meydana gelen billboard sökme tartışması hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Hani sizler beraber ıslanmıştınız yağan yağmurda, hani beraber aynı yolda yürümüştünüz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Yeşilyurt Belediyesi’ne ait billboardları sökmesine tepki veren Bilal Yıldırım, Ülke sermayesi, halkın vergileriyle ödenen billboardlar neden söküldü, diye sordu.

“HESABI KİM VERECEK?”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bilal Yıldırım, “Geçtiğimiz günlerde Yeşilyurt Belediyesi ilçenin muhtelif yerlerine belediyenin yapmış olduğu icraatları billboardlar giydirerek halka göstermişti ancak hemen asılmasının ardından billboardlar Büyükşehir Belediyesi tarafından sökülerek yerlerine yenileri ve farklı billboardlar astı. Ülke sermayesi, halkın vergileriyle ödenerek asılan billboardlar neden söküldü? Bu israf değil mi? Bu billboardların kaç liraya mal olduğunu hepimiz biliyoruz. Üç yüz beş yüz değil binlerce lira. Peki bu Belediyeler sizlerin değil mi? Aynı parti mensubu değil misiniz? Hani sizler beraber ıslanmıştınız yağan yağmurda, hani sizler beraber aynı yolda yürümüştünüz. Peki şimdi aranızdaki bu problemler nedir? Rant kavgası mı? Egolarınız mı? Bu halkın vergileri ile ödenen bu billboardların hesabını kim verecek? Aslında hesap bir yana ancak bizleri yönetenlerin hele ki aynı siyasi partinin mensuplarının başkanlarının bu tutumu çok yanlış” diye ifade etti.

“HALKIN İRADESİ HİÇE SAYILMIŞTIR”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ve Yeşilyurt halkının iradesinin hiçe sayıldığını ifade eden Yıldırım, “Büyükşehir koordinasyon sağlar, asla başkanlık veya büyüklük taslayamaz. Aynı zamanda hiçbir ilçe belediyesi de Büyükşehir’e karşı gelemez, menfi bir tutumda olamaz. Herkes kendi meşru ve kanunla sabit olan sınırlar üzerinden icraatını yapmalı. Bu tutum ve davranışlar bu yöneticileri halkın nezdinde küçük düşürür. Ayrıca o kadar Malatya'nın problemi varken kişisel sorunlarla uğraşmak ne kadar doğrudur soruyorum sizlere?” dedi.

 

Birilerini haklı çıkarmak için bunları dillendirmediğini ifade eden Bilal Yıldırım, basına gönderdiği yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Burada bizlerin tutumu asla ne Yeşilyurt Belediyesi'ni haklı çıkarmak veya savunmak değildir. Aynı zamanda amacımız Büyükşehir Belediyesi’ne bu eylemi için kızmak veya muhalefet etmek de değildir. Buradaki esas maksadımız konu her ne olursa olsun burada yapılan halka yapılmıştır. Zira bu billboardların sökülmesi israftır. Bizim üzerine basa basa durduğumuz nokta israf konusudur. Yoksa Malatya Büyükşehir Belediyesi de bizimdir Yeşilyurt Belediyesi de bizimdir, Battalgazi Belediyesi de bizimdir. Amacımız temiz ve ilkeli siyaset yaparak buradaki yanlışı söylemek ve yanlışa çözüm bulmak, tavsiyede bulunmaktır. Hepimizin malumu israf dinimizce yasaklanan günahlardan biridir. Muhafazakâr demokrat kişilerin israf yapması da çelişkilerini göstermektedir. Bir an önce bu talihsiz davranışların son bulmasını ümit ediyoruz”

Bülten- Kayısı Haber

Yorumlar 4
Hasan aktaş 21 Eylül 2020 18:53

Yeşilyurt Belediyesi hukuku hiçe saymış Büyükşehir de buna dur demiştir. Muhalefetin bunu çarpıtması yanlıştır. Kimse gündem yaratmak için nemalarda bulunmasın.

Bir garip genç 21 Eylül 2020 16:52

Kolum kopaydi da oy vermiyeydim Akp Ülkücüleri rezil ettiler . Birbirleriyle kavga ediyorlar

Yusuf çınar 21 Eylül 2020 13:47

Doğruya doğru ne denilebilir. Para çarçur olmuş kimin umurunda onun parasını su zammı çevre vergisi zammı ile yine halka yansıtırlar sıfır sıkıntı.

Muhammed 21 Eylül 2020 13:43

Yaşşa Bilal başkan, bir sen varsın zaten bu memlekete sahip çıkan!

Bakmadan Geçme