Malatya'ya yeni Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi

Malatya'ya yeni bir Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi yapılacak. Yeni bina yapılmasıyla, çok eski binada barınan yaşlılar, yeni bir mekana kavuşacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Malatya’ya yeni bir Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi yapılacak. Yeni bina yapılmasıyla, çok eski binada barınan yaşlılar, yeni bir mekana kavuşacak.

Vali Aydın Baruş, Yaşlılar Haftası nedeniyle Huzurevini ziyaret ederek yaşlılarla bir araya geldi. Baruş, fiziksel aktiviteler konusunda büyüklerin motive edilmesi gerektiğini söyledi.

Huzurevi’nde kalanlarla tek tek ilgilenip hasbihal eden Vali Baruş, görevli personelden yaşlıların bakımı hakkında bilgiler aldı. Huzurevi sağlık personeli ile de görüşen Vali Baruş, yaşlıların sağlık durumları hakkında bilgiler alıp, fiziksel aktiviteler konusunda büyüklerin motive edilmesi gerektiğini söyledi. Huzurevinde kalanların sorun ve sıkıntılarını dinleyen Vali Aydın Baruş, çözümler konusunda kurum yöneticilerine talimat verdi. Yeni bir Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi yapmayı planladıklarını belirten Vali Baruş, bu yeni merkez sayesinde daha ferah bir ortama kavuşacaklarını yaşlılara iletti.

Vali Baruş’a Huzurevi ziyaretinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen de eşlik etti.

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Gökhan | 25 Mart 2022 12:57

    Vali bey çok mütevazi bir kişilik.yaslilarimizi unutmayıp gidip moral vermesi çok naif bir hareket.saolun valim

  • Gökhan | 25 Mart 2022 12:57

    Vali bey çok mütevazi bir kişilik.yaslilarimizi unutmayıp gidip moral vermesi çok naif bir hareket.saolun valim

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?