• Haberler
  • Malatya
  • Malatyalı antrenör Türkiye'de bu belgeyi alan 46. antrenör oldu

Malatyalı antrenör Türkiye'de bu belgeyi alan 46. antrenör oldu

Malatyalı genç antrenör Ahmet Özdemir, Maç Performans ve Analiz Kursuna katılarak Türkiye'de bu belgeye sahip olan 46 antrenörden biri oldu.

Malatyalı genç antrenör Ahmet Özdemir, Maç Performans ve Analiz Kursuna katılarak Türkiye’de bu belgeye sahip olan 46 antrenörden biri oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu Eğitim Departmanı tarafından İstanbul’da verilen Maç Performans ve Analiz Kursu sona erdi. Türkiye Milli Takımlar Futbol Direktörü Fatih Terim’in yardımcısı Metin Çakıroğlu, Chelsea ve Manchester United’e analiz desteği veren Stats firmasının analisti Jamie Dos Anjos ve Alman Milli Takım Analisti Gijs Beenker tarafından verilen eğitimler 7 gün sürdü. Malatyalı genç antrenör Ahmet Özdemir kurstan başarıyla ayrılarak belgesini aldı. Türkiye profesyonel liglerinde Süper Lig’den 3. Lig’e kadar bu belgeyle görev yapabileceğini ifade eden genç antrenör Ahmet Özdemir, “TFF’ye ve eğitime gelen tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Oldukça verimli bir kurs oldu. Maç performans ve analiz başarıyı hedefleyen her takım ve oyuncu için artık futbolun vazgeçilmez bir parçası. Umarım tüm kulüplerimiz bir an önce Avrupalı kulüplerin yıllardır kullandığı bu yönteme adapte olur” İfadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme