Malatyaspor USA emin adımlarla şampiyonluğa yürüyor

Amerika'da yaşayan Malatyalıların kurduğu Malatyaspor USA futbol takımı rakiplerini bir bir yenerek şampiyonluğa yürüyor.

Amerika’da yaşayan Malatyalıların kurduğu Malatyaspor USA futbol takımı rakiplerini bir bir yenerek şampiyonluğa yürüyor.

Amerika Cosmopolitan Soccer Ligi 14. hafta mücadelesinde sahasında Newyork Polis Teşkilatı ile karşılaşan Malatyaspor USA, rakibini 6-3’lük skorla mağlup ederek şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj elde etti.

Malatyaspor USA’nın Newyork Polis Departmanı karşısında gollerini Akhtam Khamrokulov (3) Kemal Gürel ve Ronald Kufoin (2) kaydetti.

Malatyaspor Usa zorlu rakibi karşısında almış olduğu galibiyet sonrası hedefine bir adım daha yaklaştı. Kalan 5 haftada alınacak galibiyetler sonrasında Cosmopolitan Soccer Liginde şampiyonluğunu ilan edecek Malatyaspor’da alınan galibiyetle büyük bir sevinç yaşandı.

“Kupayı ünlü Tıme Meydanı’nda kaldıracağız”

Kulüp Başkanı Teoman Mutlu yaptığı açıklamada, her şeye rağmen şampiyon olacaklarına inandıklarını söyledi. Mutlu, “Gelinen şu noktadan sonra ne olursa olsun Malatya şehrine verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına kupayı ünlü Tıme Meydanı’nda kaldıracağız. Çok zor günlerden geçiyoruz. Üzerimize oynanan sindirme politikalarının farkındayız, ama şunu iyi bilmelerini istiyorum, hangi zorluklar ile üzerimize gelirlerse gelsinler bu takım bütün kirli oyunlara rağmen şampiyon olacaktır” dedi.

Newyork Polis Departmanı maçına büyük ilgi gösteren Türk vatandaşlarına bir mesaj gönderen Mutlu “Sağ olsunlar hep yanımızda, her platformda bizlere sonuna kadar destek veriyorlar. Bizlere verdikleri desteklerin sonunda onlara bu şampiyonluğu hediye edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme