MESOB Başkan adayı Cavlak'tan Başkan Çakır'a ziyaret

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkan Adayı ve Attarlar Esnaf Odası Başkanı Sinan Cavlak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkan Adayı ve Attarlar Esnaf Odası Başkanı Sinan Cavlak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Cavlak,1 Mayıs’ ta yapılacak alan MESOB seçimlerinde aday olduklarını belirterek, “1 Şubat’ta attarlar odasının seçimi vardı ve yapınla seçimde esnafların desteği ile attarlar odası başkanlığını kazandık. Daha sonraki süreçte odalarımızı daha iyi tanıyabilme imkanı bulduk, bu açıdan bir değişimin kaçınılmaz olduğu algısı gördük, kamuoyunun bu anlamda bir beklendi olduğunu fark ettik biz düşünmesek bile kamuoyunda bir beklentinin olduğunu hissettiğimiz için MESOB aday olduk” dedi.

Esnafların sorunlarının olduğunu belirten Cavlak, "Malatya büyükşehir belediyesi esnaf ve sanatkarlar odasının en büyük çözüm ortağıdır. Esnaflarımızın çok önemli sorunları var bunları biliyoruz, bunları görüyoruz. Biz bu sorunları net bir şekilde ortaya çıkarıp senede bir defa olan başkan kurulu toplantısın iki ye çıkaracağız her başkanlar toplantı sonrası büyükşehir belediye başkanımıza sorunlarımızı aktaracağız” diye konuştu. Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, Cavlak’a başarılar dileyerek, "Esnaflarımız Malatya için önemli ticaretin ekonominin döndüğü yerler Malatya’nın gelişmesi de, kalkınması da ekonomiye bağlı ve ticarette bağlı. Bundan dolayı biz sürekli esnaflarımızla istişare halinde olduk. Esnaflarımızda gelen taleplere isteklere her zaman acık olduk bunlara cevap vermeye çalıştık. Çünkü Malatya’yı ne kadar büyütürsek, ne kadar geliştire bilirsek esnafımızın işi de büyür. Geçtiğimiz süreç içerisinde esnafımızın bulunduğu alanlara ciddi yatırımlar yapıldı, ciddi düzenlemeler yapıldı biz her sektörün canlanmasın arzu ediyoruz" diye konuştu.

Bakmadan Geçme