MGTC'den Vali Kaban'a hayırlı olsun ziyaretti

Malatya Valiliğine atanan Ali Kaban'a 'hayırlı olsun' ziyaretleri sürüyor.

Malatya Valiliğine atanan Ali Kaban’a ’hayırlı olsun’ ziyaretleri sürüyor.

Bu kapsamda Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) yönetimi de Vali Ali Kaban’ı makamında ziyarette bulunarak ‘hayırlı’ olsun dileğinde bulundu.

Ziyarette konuşan MGTC Başkanı Kemal Deniz, Vali Kapan‘a yeni görevinde başarılar dileyerek ,”Yeni görevinizin cemiyetimiz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Malatya’da gazeteciliğinin çok ön planda olduğunu, Anadolu basınının çok önemli noktalarda olduğunun vurgulamak istiyorum" şeklinde konuştu. 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümüne de değinen Deniz, Malatya basınının nitelikli haberlerle bu süreçte devletinin her zaman yanında olduğunu söyledi. Hain kalkışma esnasında Malatya Basının topyekûn devletinin, bayrağının, ezanının, Cumhurbaşkanının yanında olduğunu kaydeden Deniz, "Bize Kurtuluş savaşı yılları Mustafa Kemal Atatürk ile beraber Anadolu Basınının Milli Mücadelenin yanında oluşunu hatırlatan bir tavır sergilemiştir arkadaşlarımız. Daha önceki dönemlerde de Sayın valilerimizde ve vilayetimizin basın müdürlüğüyle çok uyumlu ve olumlu projelere imza attık. Bundan sonra bu birlikteliğimizin devam edeceğini ümit ediyoruz. Biz sizin iyi bir devlet adamı olduğunuz ve bu ülkeye büyük hizmetler yapacağınızı bu nedenle Malatya’da da basında çok uyumlu bir çalışma yürüteceğinizi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ali Kaban ise basının günümüzdeki önemine değinerek "Malatya ile ilgili duyduğum ve çok sevindiğim hadiselerden biri de basının özellikle yapıcı ve nitelikli, kaliteli, işini yapan hakikatten basın ve haber iletme hususiyetlerine sahip bir nitelik taşıyan bir yapısı olduğunu duymuş olmam. Geldikten sonrada bunu mütalaa etmek benim için çok sevindirici oldu. Zira kısır tartışmaların, kısır didişmelerin bir merkezine dönüşebilir” ifadelerini kullandı.

Malatya’nın Anadoluyu en iyi yansıtan bir vilayeti olduğunu aktaran Kaban, "Buraya bakarak Anadolu’yu, Türkiye’yi anlamak mümkün olabilecek kadar iyi bir prototip ve bu anlamada basınımızda iyi bir prototip olarak inşallah bugüne kadar sürdürdüğü çizgiyi bundan sonrada Malatya’nın gelişmesi, ilerlemesi Türkiye bütünlüğü içerisinde hakkettiği yerini alması ve bu anlamda gerek ekonomi gerek kültürel gerek sosyal alanlarda ulaşması gereken yerlerde ulaşması hususunda üzerine düşen görevi yapacağını olan inancım tam. Çünkü bugüne kadar yaptığınız bundan sonrakinin göstergesi olacak. Hakikatten dürüst hakikatten işini yapan bir basına ihtiyacımız var. Hepinize bundan sonraki çalışmalarınızda kolaylıklar başarılar, bugünde burada beni ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum “ diye konuştu.

Ziyarete MGTC Başkanı Kemal Deniz, Başkan yardımcıları Serdar Barut ve Duran Özkan ile yönetim kurulu üyeleri Umut Bozkurtoğlu, Ahmet Keskin, Cahit Özçelik, Bayram Güder, Fatih Avcı,Ömer Çelik yer aldı.

Bakmadan Geçme