MHP Malatya İl Başkanlığına Bülent Avşar seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Malatya 12. Olağan İl Kongresi yapıldı. Kongre de başkanlığa Bülent Avşar seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Malatya 12. Olağan İl Kongresi yapıldı. Kongre de başkanlığa Bülent Avşar seçildi.

Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongre, listede belirtilen 600 delegeden yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından başladı. Verilen önerge sonunda, kongrenin Divan Başkanlığına MHP MYK üyesi Erol Gül, katip üyeliklerine MHP Elazığ il Başkanı Oğuzhan Demir, Esnaf Sanatkar Kredi Kefalet Kooperatifi Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram, MHP Malatya eski il başkanlarından Mehmet Bitmez, Mustafa Toprak ve Hakan Er seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Sekreteri Hasan Baydoğan, tarafından faaliyet raporu ile gelir-gider hesap raporları okunarak ayrı ayrı oylanırken kongrede başkan adaylarının divan kuruluna listelerini vermesinin ardından konuşmalara geçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin bugüne kadar Malatya’da istediği başarıyı bir türlü yakalayamadığını belirten MYK üyesi Erol Gül, "Türkiye genelinde cereyan eden kongrelerimizde hiç bir zaman kaybeden olmamıştır. Ülkücü hareket kendi düsturuna yakışır, disipline edilmiş yapısı ile kongrelerine yapar. İki adaylı, üç adaylı, dört adaylı kongrelerimiz olmuştur, nihayetinde tek aday kazanmıştır, ama sonuçta Milliyetçi Hareket Partisi kazanmıştır. Kongreler bizim tatlı demokratik yarışlarımızdır. Kongremiz de kim kazanırsa kazansın sonuçta kazanacak olan ülkücü hareket olacaktır." dedi

İl başkanı olarak atanmaları ile birlikte geçen süre içerisinde izlenen siyasi tutumun tamamının Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin temayülleri doğrultusunda olduğunu kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı ve başkan adayı Dr. Ömer Faruk Kalı ise "Şunun bunun adamı olmaya lüzum yok. Bize, MHP’nin, başbuğumuzun yolu yeter. 2019 yılında yapılacak seçimlerde, partimizin alacağı her 1 puan bizlerin gayreti ve samimiyetine bağlı olduğunu biliyoruz. Öyleyse birbirimizle hayırda yarışalım ve bu yarışın sonu tüm MHP camiasının özlediği iktidar olsun. Bugün Malatya’da yaşayan her MHP’li kardeşimizin üzgün olduğunu biliyoruz. Haklılar da bizde üzgünüz. Ama üzülmek çare değil. Çalışacağız, sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmayacağız. Teşkilat olarak Malatya merkez de bulunan üç belediyeden en az birini kazanmak ve meclise en az iki milletvekili göndermek için çalışacağız." ifadelerini kullandı

Diğer başkan adayı iş adamı Bülent Avşar ise, "Ateşle imtihandan geçen Türkiye’yi bugün yaşadığı bunalımlardan çıkartacak yegane siyasi güç ruhu ve benliği Türkiye sevdası ateşiyle yanan Milliyetçi harekettir. Türkiye’nin milli devlet niteliği, üniter yapısı ve Türk milli kimliği etrafındaki milli birliği her türlü tartışmanın üzerindedir. Hiçbir siyasi projenin, bu ortak değerlerimizi tartışmaya açarak sulandırılmasına ve yıkmasına izin verilmeyecektir. Milliyetçi hareket Türkiye’nin bugününe ve geleceğine Türkiye gözüyle bakmaktadır. Türkiye, tarihi geçmişiyle, devlet tecrübesiyle, milli kültür ahlak ve şuuruyla, insan kaynaklarıyla büyük ve güçlü bir ülkedir. Kendi sorunlarını kendisi tanımlayacak ve çözümünü kendisi bulacak kudrettedir" dedi.

Türkiye’nin seçim sürecine girdiğini ve bu seçimlerin Türkiye için kader seçimi olduğunu belirten Avşar konuşmasına şöyle devam etti:

"İnşallah sizlerden aldığımız güç ve milletimize olan hizmet aşkıyla böylesine zor ve çetin bir dönemde bizlerde Malatya’ya yakışan bir duruşu sergileyeceğiz. Genel başkanımızın emrinde, üç hilal sancağını bu şehrin burçlarında dalgalandırmaya devam edeceğiz. Bir alacağız, diri olacağız, iri olacağız. Malatya’da el ele vereceğiz kırgınlıklara son vererek Darende’den Kale’ye Hekimhan’dan Doğanşehir’e kadar ülkücü rüzgarı estireceğiz. Malatya’mızın birliği ve dirliği aynı zamanda hareketimizin ve büyük Türk milletinin de teminatı anlamına gelmektedir. Bu anlamda kongremizden çıkacak olan karar sonucu her ne olursa olsun ifade edeceği tek anlam Malatyalı ülkücülerin birliğini ve kardeşliğini tescil etmek olacaktır"

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçimde 272 oyu alan Bülent Avşar MHP Malatya il Başkanı olarak seçildi. Mevcut başkan Dr. Ömer Faruk Kalı ise 150 oy aldı.

Avşar’ın yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

"Abdulaziz Çiçek,Ayhan Gönültaş,Ahmet İlhan,Ali Gökçe,Bülent Uludağ,Burhan Kılınç,Güzin Koçak,Hasan Duran,Haydar Önal,İbrahim Ürkmez,Metehan Demirel,Mehmet Balıkçı,Mehmet Kazgurt, Neziha İnce,Ömer Selvi,Ömer Faruk Kendirci,Suat Öz,Serkan Yılmazer, Sait Yalçın,Suat Ceyhan,Süleyman Emre,Ümit Topsakal,Vahap Murat,Yücel Polat”

Bakmadan Geçme