MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Kaya'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaya, Cumhuriyetin 94. yıldönümü dolaysıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Cumhuriyetimiz milletimizin büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir” dedi.

Büyük fedakarlıklar ve acı dolu mücadeleler neticesinde kazanılan Cumhuriyetin 94 yaşında olduğunu belirten Kaya, “Büyük milletimiz yok olma noktasındayken şahlanıp, kendi kaderini yazdığı günlerde istikbalimizi aydınlatan bir müjde olarak 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimiz bir asra yakın bir süredir birlik ve beraberliğimizin teminatı olmuştur. Vatan toprakları üzerinde kardeşçe ve insanca yaşadığımız her huzurlu dakikanın teminatı demokrasimiz ve Cumhuriyetimizdir. Her ne kadar rejimimiz son yıllarda tartışılsa da, Cumhuriyetimizin temel değerleri yıpratılsa da, karşılığında çektiğimiz acılar ve döktüğümüz kanlar devletimizi ebediyen payidar kılacaktır. Cumhuriyetimizin temel direkleri yüzyıllar boyu aziz milletimizi bir ve beraber kılmaya devam edecektir. Bu düşünceler ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi bu vesile ile rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?