MSÜ tercih sonuçları açıklandı mı?

MSÜ tercih sonuçları açıklandı mı? 24 Nisan - 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştiren adayların merakla beklediği tercih sonuçları için tarih bugün olarak duyurulmuştu. Peki, 2018 MSÜ tercih sonuçları açıklandı mı? MSÜ tercih sonuçlarının ardından yapılacak 2. seöim aşamaları ne zaman? İşte 2018 MSÜ tercih sonuçlarına dair detaylar...

MSÜ tercih sonuçları, Milli Savunma Üniversitesi'nin yayımladığı kılavuza göre bugün açıklanacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 24 Nisan - 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) tercihlerini gerçekleştiren adaylar, tercih sonuçları için heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları açıklandı mı? 2018 MSÜ tercih sonuçlarının ardından yapılacak olan 2. seçim aşamaları ne zaman, nasıl gerçekleştirilecek? İşte 2018 MSÜ tercih sonuçları ile ilgili tüm detaylar...

MSÜ TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 2018

MSÜ tercih sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçların öğle vakitlerinde açıklanması bekleniyor. Belirlenen tarihler aralığında yapılan tercihlerin ardından yapılacak değerlendirme sonrası ikinci seçim aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar, bugün Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet adresi www.msb.gov.tr üzerinden açıklanacak.

MSÜ TERCİH SONUÇLARI BU SAYFA ÜZERİNDEN AÇIKLANACAK

2. SEÇİM AŞAMALARI NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

2'nci seçim aşamaları 26 Haziran - 10 Ağustos 2018 tarihleri arsında yapılacak.

2’nci seçim aşamaları için çağrı ve 2’nci seçim aşamalarına gelirken beraberlerinde getireceği belgeler www.msb.gov.tr internet adresinde yayınlanacak. 2’nci seçim aşamaları sağlık raporu bölümü hariç olmak üzere iki gün olacak şekilde icra edilecek. 1’inci gün evrak kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fizik Değerlendirme, Psikomotor Testi (Hava Harp Okulu adayları için), Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), 2’nci gün mülakat sınavları ile Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulları için) yapılacak. 2’nci Seçim aşamalarında başarılı olan adaylar sağlık raporu almak üzere hastaneye gönderilecektir. Olumlu sağlık raporu alan ve tercihleri arasında Hava Harp Okulu olan adaylar belirlenen kontenjan dahilinde öğrenci seçim uçuşuna gönderilecekler.

2’nci seçim aşamalarında başarılı olan ve olumlu sağlık raporu alan adayların, Fiziki Yeterlilik Testleri ve Mülakat aşamasında aldıkları puanlar ile Üniversite Sınavı Puanları (Harp Okulları için 2018-AYT, Astsubay Meslek Yüksekokulları için TYT, Bando Astsubay Meslek Yüksekokulları için yerleştirme aşamasında TYT puanı ile Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Puanı kullanılacak) dikkate alınarak “Aday Değerlendirme Puanları” tespit edilecek ve bu puanlara göre asil ve yedek listeler belirlenecek.

Bakmadan Geçme