Muhtarlar Günü Doğanşehir'de kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

19 Ekim Muhtarlar Günü Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

Hükumet binası önünde yapılan tören anıtına çelenk sunulması ve saygı duruşu ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Doğanşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Hatun yaptı. Konuşmanın ardından Mahalle Muhtarları ve daire amirleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda Doğanşehir Kaymakamı Muhammed Usame Soysal başkanlığında düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Kaymakam Soysal, “Mahalle muhtarlarının sorunlarının ve sıkıntılarının bu toplantıda dile getirilmesini istiyoruz. Muhtarlarımız halkın temsilcileridir. Vatandaşlarımızın sorunlarını muhtarlarımız bilmek zorundalar. Sorunu olan vatandaşımızın sorununu gereken şekilde çözecekler. Gerekiyorsa ilgili kuruma vatandaşın elinden tutarak, getirerek çözecekler" dedi.

Soysal, kaymakamlığın yaptığı hizmetleri de anlatarak tüm hizmetlerde muhtarlardan destek istedi.

Doğanşehir Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Muhammed Usame Soysal, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, AK Parti Doğanşehir İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu, ilgili daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

Bakmadan Geçme