Okullararası Basketbol Yarı Final müsabakaları başladı

Malatya'da Okullararası Basketbol Küçükler ve Yarı Final müsabakaları, start aldı.

Malatya’da Okullararası Basketbol Küçükler ve Yarı Final müsabakaları, start aldı.

Atatürk Spor Salonunda yapılan Okullar Arası Basketbol Küçükler ( Kız - Erkek) Yarı Final Müsabakalarının açılış seremonisine Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Okul Sporları Şube Müdürü Murat Kılınç, Okul Sporları Şefi Cüneyt Akkaya, Basketbol İl Temsilcisi Hasan Ali Epik, illerden gelen sporcular ve antrenörler katıldı.

Açılış seremonisinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı bir konuşma yaptı. Fındıklı, "Bugün Okullar arası Küçükler Basketbol Yarı final Müsabakaları ilimizde gerçekleştiriliyor. Bilindiği gibi ANALİG müsabakaları olsun, okul müsabakaları olsun, kulüpler arası müsabakalar olsun bizim basketbol alt yapımıza önemli oranda hizmet eden organizasyonlardır. Bu organizasyonlar çocuklarımıza daha çok müsabaka yapma onların daha çok tecrübe edinmelerini sağlamaktadır. 1’incilik 2’ncilik finallere gitmek güzeldir. Başarı her zaman alkışlanır ama biz başarı elde eden edemeyen tüm katılımcılarımıza herkese teşekkür ediyoruz. Çünkü başarı bakanlığımız açısından 2.derecede önemli 1.derecede katılımın yüksek sayıda olması çok fazla sayıyla bu spora gönül vermiş hocalarımızın iştirak etmesi önemli. Milli takımlarımızın alt yapısı hiç unutmayalım ki bu çocuklarımızın arasından çıkacaktır. Belki bugün 4’üncü olacak takımdan 10 sene sonra milli takım sporcusu çıkacak. Bu bakımdan hepinizin gözlerinden öpüyorum hepiniz basketbolumuzun alt yapısının temel taşısınız emek veren tüm hocalarıma da teşekkür ediyorum. Burdan sonra ki Sakarya da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında da kimler gidecekse onlara da bu yolda başarılar diliyorum. Ayağınıza sağlık kayısının Başkenti Malatya’ya hoş geldiniz, hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Okullar Arası Basketbol Yarı Final Müsabakalarına 8 kız, 8 erkek takım olmak üzere toplamda 192 sporcu katılıyor. Şampiyonanın sonunda kazanan ilk 2 kız, 2 erkek takımı 23 - 27 Mayıs tarihlerinde Sakarya ilinde yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazanacak.

Kızlarda Şırnak, Erzurum, Malatya, Diyarbakır, Siirt İstanbul, Batman, Mersin Erkeklerde ise İzmir, Bitlis, Adana, Elazığ, İstanbul, Erzincan, Şırnak, Gaziantep mücadele edecek.

Bakmadan Geçme