Otel odasında 150 bin dolar çaldılar

İstanbul'dan Malatya'ya araç almak için gelen biri yabancı uyruklu iki şahsın yanlarında getirdikleri 150 bin dolar, otel odasında çalındı.

İstanbul’dan Malatya’ya araç almak için gelen biri yabancı uyruklu iki şahsın yanlarında getirdikleri 150 bin dolar, otel odasında çalındı.

Olay, Yeşilyurt ilçesi Çavuşoğlu Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, araç almak için İstanbul’dan Malatya’ya gelen Hakan Güler ile Kamerun uyruklu arkadaşı Se Lambi Oke Alain, Yeşilyurt ilçesi Çavuşoğlu Mahallesi’nde bulunan bir otele yerleşti.

İki arkadaş, araç almak için beraberlerinde getirdikleri 150 bin doları odanın kasasına koyarak yemeğe çıktı. Daha sonra kaldıkları otelin odasına dönen iki arkadaş, kasanın yerinde olmadığını fark etmeleri üzerine polise haber verdi.

Polisin 95 saatlik kamera görüntüsünü incelemesi sonucu aralarında otel çalışanın da olduğu olayı gerçekleştiren A.İ, M.M.A, M.M. ve O.İ. isimli 4 şahıs yakalandı.

Şahısların çalmış oldukları çelik kasa, Anemon Caddesi Yolbakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı hizmet binası karşısındaki çöp konteynerinde bulundu.

Şüphelilerin üzerlerinden 114 bin dolar çıkarken, kalan 36 bin doların bulunması için başlatılan çalışma ve tahkikat sürüyor.

Bakmadan Geçme