Pütürge yollarına bariyerli çözüm

Karayolları Genel Müdürlüğü ile irtibata geçen Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Yaygın Göleti'nden Pütürge merkeze kadar 50 kilometrelik mesafeye bariyer yapıldığını açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Malatya’nın Pütürge ilçesinde vatandaşların can ve mal güvenliği için önemli bir adım atıldı. Kış aylarında tehlikeli hale gelen Yaygın Göleti ile Pütürge merkez arasındaki 50 kilometrelik mesafeye bariyer yapıldı.

“Vatandaşlarımız güvenle seyahat edecek“

Söz konusu 50 kilometrelik güzergahın dağlık ve engebeli olduğunu anlatan Polat, “Bu yolda kaza oranı da oldukça yüksek. Özellikle karlı ve yağışlı havalarda çok riskli hale geliyor. Karayolları yetkilileriyle görüşerek buraya bariyer yapılmasını istedik. Kendileri de bizi kırmadı. Bariyerli yollarımızla vatandaşlarımız artık daha güvenli seyahat edebilecek” dedi.

Ormaniçi Köyünde çalışmalar başladı

Öte yandan 50 kilometrelik yol üzerinde 2-3 adet keskin viraj olduğunu da hatırlatan Polat, “Karayollarıyla yaptığımız görüşmelerde, buraların da düzeltilmesini talep ettik. Şuan Ormaniçi Köyünde yol genişletme, köprü ve duvar çalışmaları başladı” şeklinde konuştu. Polat, bariyerlerin yapımı tamamlandıktan sonra yoğun kar yağması halinde, paletli ve lastikli araçlar yerine kar savurma araçlarının kullanılacağını açıkladı.

“Karayollarına teşekkür ederiz”

Yılın ilk kar yağışında yolların öneminin bir kez daha ortaya çıktığını anlatan Polat, “Karayolları Genel Müdürlüğünün desteğiyle 50 kilometrelik bölüme yapılan bariyerler sayesinde, daha güvenli bir yola kavuştuk. Karayollarına Pütürge yolları verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kubbedağında güzergah değişiyor

Bu arada Kubbedağındaki yol çalışması hakkında da bilgi veren Polat, projede son dört kilometrenin kaldığını anlattı. Başkan Polat, “Son 4 kilometre tamamlandığında Yaygın arasındaki bölümde güzergah değişikliği yapılarak yeni Malatya Kuzey Çevre Yoluna bağlanacak. Pütürge’den gelip havalimanına, İstanbul’a, Ankara’ya gitmek isteyen yolcular, artık şehir içine girmeyecek” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 5

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?