Şahin: Kriz dönemlerinde bile büyüyen bir ülkeyiz

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren'i ziyaret etti. Şahin 'Türkiye kriz dönemlerinde büyüyen bir ülke konumuna geldi' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ziyaret ederek görüştü. Ziyarette oda başkanları da hazır bulundu. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, milletvekili Mustafa Şahin’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek ülke olarak zor günlerden geçildiğini, İstanbul ve Kayseri’deki patlamalarda hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı temennisinde bulunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu seferberlik çağrısına Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak destek vereceklerini belirten Ali Evren, "Eğer isterlerse bu seferberliği Malatya’da başlatırız. Biz varız, hemen hazırız. Ülkenin birlik ve beraberliğinin daim olması için ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için biz hazırız.” diye konuştu.

Ziyarette Esnaf ve Sanatkarlar odasının ekonomik sıkıntıları olduğunu dile getiren Ali Evren, ”Esnafa destek olmak için yapılan kredi başvurularında bir düzensizlik oldu. Gerek ticaret gerekse bizim odalarımıza yapılan başvurularda evrakların toplanmasında sıkıntılar yaşandı. İnternet yolu ile yapılan faizsiz kredi başvurularında tek Malatya değil civar illerde de sorunlar oldu. Bizleri arayıp belgeleri nasıl ulaştırabileceklerini sordular. Ekonomik sorunlar 3 gün içerisinde çözülmez esnafımız 365 gün krediyi kullansın” dedi. 

Esnafa çıkan sicil af konusunda da değerlendirmelerde bulunan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren,”Esnafımız için istediğimiz sicil af çıktı. Sanayicimizin esnafımızın önü açıldı. Bin 100 kişi başvurdu 420 kişiye çıktı. Bankalarımız da bu affa destek verirse esnafımızın önü açılır” ifadelerini kullandı.

Kendisinin de esnaf kökenli olduğunu ve Malatya’ya ilk geldiklerinde çaldıkları kapının esnaf odaları kapıları olduğunu söyleyen AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, siyasetçi olarak hiçbir zaman esnafa ve vatandaşa sırtlarını dönmediklerini, kendilerine iletilen sorunların çözümü için mücadele ettiklerini dile getirdi. Sicil affı ile esnafın rahat bir nefes alacağını belirten Milletvekili Mustafa Şahin, "Sicil af şuan plan bütçe komisyonunda görüşülüyor, torba yasa içerisinde yer alıyor. Kısa bir süre sonra netlik kazanacak. Esnafımıza vermiş olduğumuz krediler var. KOSGEB’ten aldığımız destekler var. Ak Parti iktidarı ile esnafa verilen kredi faizlerinde düşmeler oldu. Şimdi daha da düşecek" dedi.

Küresel krizlerin yaşandığı 2008 ve 2009 yıllarında o dönemin Genel Başkanı ve Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde krizin teğet geçtiğini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin "Ülkemiz üzerinde oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Ülkemiz gerçekten kriz döneminde de büyümesini bilen bir ülke konumuna geldi. Yapılan düzenlemeler ile herkes bu durumdan faydalanıyor. Biz milletin vekiliyiz ve üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?