Şahin: Milletimizin hakemliğine başvuracağız

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 'Başkanlık sistemini de içeren yeni anayasa teklifi çalışmalarının sağlam temellere oturması ve doğuştan ölü doğmaması için 367'yi bulsak bile milletimizin hakemliğine başvuracağız' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve beraberindeki heyet, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı A. Vahap Ortaç’ı ziyaret etti. Ziyaretten dolayı AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin'e ve partililere teşekkür eden Ortaç, gücünü millet alan her yönetimin başarılı olacağını belirterek, “Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Biz de bu zor dönemde ülkemizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Muhtarların milleti sahada temsil eden yegane temsilciler olduğunu kaydeden Şahin, “Ülkemiz 14 yıldır tek partili bir sistem ile yönetiliyor. Bu dönemde biz ülkemizde istikrarı ve birlik ve beraberliği kardeşliği yeni baştan ihya ettik. Ülkemizin önünü açacak yasal değişikler uygulamaya başladık. Bu süreç içeresinde ülkemiz üzerinde emelleri olan başta haçlı zihniyeti olmak üzere başta Amerika’sı Avrupa devletleri ile beraber özellikle Ortadoğu coğrafyasında şu anda nasıl kan gölüne çevirdiler ise bu ülkeyi de kan gölüne çevirmenin gayreti içerisinde oldular” diye konuştu.

Türkiye'de tıkanan sistemin önünü açmak için bir takım arayışlar içeresine girdiklerini kaydeden Şahin, “Darbe anayasasının bertaraf edilip yerine yeni bir anayasanın, yeni bir sistemin oturması için tıkanan sistemin önünü açmamız için mecliste bir takım arayışlarımız vardı. Bu arayışlarımıza maalesef ana muhalefet partisinin destek vermesini beklerdik. Maalesef onları bu desteği vermediler. Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanının desteği ile şu anda anayasanın meclisten geçmesi için bizim temennimiz 367 ile geçip yasal çalışmaların başlamasıydı. 330 ile de geçerse yine de işin yetkilisi asıl sahibi olan milletimize götürmek bizim için bir şereftir. 367 ile de geçsek yine milletimizin tekrar hakemliğine başvuracağız. Bunun sağlam temeller oturması ve doğuştan ölü doğmaması için milletimize başvuracağız” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?