Sahipsiz şehrin sahipsiz takımı

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım kötü giden Süper Lig'de kötü gidişatını sürdüren ve küme düşme potasının hemen üzerinde...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Mehmet Kıroğlu

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım kötü giden Süper Lig’de kötü gidişatını sürdüren ve küme düşme potasının hemen üzerinde yer alan Yeni Malatyaspor hakkında siyasileri işaret ederek Yeni Malatyaspor’a destek olunması gerektiğini ifade etti. 

Yıldırım Ekonomiden, Siyasete, Kültür Sanattan Spora kadar her alanda Malatya’yı küme düşüren belediye başkanları ve milletvekilleri için sert konuştu.

“MİLLETVEKİLLERİ, BELEDİYE BAŞKANLARI NEREDE?”

Şehrimizin vazgeçilmez değeri Yeni Malatyaspor. Kimileri için gerçek bir tutkudan kimileri için ise sadece pozdan ibaret. Başarı zamanında herkes Malatyalı herkes Malatyaspor’lu ama başarısızlıkta kimse ortalıkta yok. 

Geçen yıl pandemi sayesinde ligde kalan Yeni Malatyaspor, ligin son haftalarında aynı sancıları tekrar çekiyor. Protokolde oturmakla, 2 yıldır kümede kalmak için can çekişen Yeni Malatyaspor başarıya ulaşmaz. Bu takımın iyi zamanlarında herkes yanında olur ancak mertlik ve sahiplenme kötü zamanda belli olur. Sözüm ilimizin idarecilerinedir. Yeni Malatyaspor yönetimi iki yıldır maalesef gerekeni yerine getiremiyor.  Kötü zamanda desteği aranan siyasiler ve idareciler bırakın destek olmayı sanki Malatyaspor’un başarısız olması için dua ediyor. Çok değil birkaç ay önce kongre salonunu terk eden Milletvekilleri gördük. Basın açıklamasıyla Adil Gevrek’i istifaya çağıran Büyükşehir Belediye Başkanı gördük. 

Peki, sizin bu kötü gidişat hakkında hiç mi kabahatiniz ve sorumluluğunuz yok? 

En başarılı Milletvekilleri arasında ilk 10 sırada olan vekiller nerede? 

En başarılı belediye başkanları arasında ilklerde olanlar nerede, gördünüz mü Allah aşkına onları? 
Bu sözüm ona başarılı belediye başkanları ve milletvekilleri nerede? 

Aranızın bozuk olduğunu biliyoruz ama Allah için bari şehrimizin ortak paydası Yeni Malatyaspor için bir araya gelin. Bir araya gelemiyorsanız o protokolde siz değil bu takımın gerçek sevdalıları taraftarlar otursun. Okul harçlığını harcamayıp bilet alan gençler otursun. Bu takım için menfaatsiz destek veren taraftar grupları o koltuklarda otursun. Onlar sizin gibi Yeni Malatyaspor’un başarısız olması için dua etmezler; kanlarıyla canlarıyla nefeslerinin son damlasına kadar Yeni Malatyaspor için mücadele ederler. 

HER NOKTADA MALATYA’YI KÜME DÜŞÜRDÜNÜZ!
Bu siyasiler ve yöneticiler sorumlu oldukları her durumda Malatya’yı küme düşürdüler. 
Pandemi döneminde EBA’ya giremeyen 36 bin öğrenci için tablet verilmesi gerekliliğini bas bas ifade ettik. Ancak ilimizin Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere milletvekilleri ve iktidar eğitimi küme düşürdüler. 

Yine pandemi döneminde esnafın kan ağladığını en yüksek perdeden ifade ettik. Bu zor dönemde su indirimi yapın, vergi almayın dedik esnafı da küme düşürdüler. 

Malatya’nın ciddi otopark ve ulaşım sorunu var dedik meydan yapacağınıza otopark yapın ulaşımı çözün dedik yapmadılar. Ulaşım ve otoparkta da Malatya’yı küme düşürdüler. 

En son olarak 43 kişinin Yeşilyurt Belediyesi tarafından Almanya’ya gönderilmesi skandalı ile şehrin tüm itibarını küme düşürdünüz. 

Vallahi takımları küme düşürmekte ün sahibi olmuş Yılmaz Vural Hoca bunları görse elinizi öperdi. Sizler Malatya tarihinin gördüğü en beceriksiz teknik direktörlerisiniz. 

Yeni Malatyaspor bu şehrin üst kimliğidir. Hiç kimsenin Yeni Malatyaspor üzerinden küçük hesaplar yapacağı yer değildir. 

MALATYA’YI TRABZON’A BAĞLAYALIM! MALATYA’DA KURTULUR MALATYASPOR DA!

Ey Malatyalı siyasetçiler artık çekememezliği, birbirinizin kuyusunu kazmayı bırakın. 
Milletvekillerinin, belediye başkanlarının arasının olmadığını biliyoruz. Hemen hepsinin birbirleriyle küs olduğunu sokaktaki insan dahi biliyor. Ancak konu Malatya olduğu zaman küslüklerinizi bir kenara bırakıp elinizi taşın altına beraber koyun. 

Sizin bu birbirinizle çekişmeleriniz bu kısır siyaset anlayışınız ve birbirinizle uğraşmanız sonucunda Trabzon’un 5 bakanı varken, 81 ilin valilerinin neredeyse yarısı Trabzonluyken, Kaymakamların yarısı Trabzonluyken, İstanbul’daki belediye başkanlarının yarısı Trabzonluyken; 19 yıldır iktidara en yüksek oyu veren, iki Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar çıkaran Malatya’ya, Malatyalı vekillere küçük görevler veriliyor. 

Bizim vekillerimizde bu küçük görevlere sevinerek havalara uçuyor. Diğer illerin vekilleri bakan, bakan yardımcısı olurken Malatyalı vekillere adeta sınıf başkanlığı görevi veriliyor. 

Bu durum hiç mi sizlerin kanına dokunmuyor? 

Bir Malatyalı olarak bunlar benim kanıma dokunuyor! 

Sizler birbirinizle uğraşırken, birbirinizin kuyusunu kazarken bakın başkaları bakanlıkları alıp götürdü. 
Madem Malatya’mızın bunca problemleri var ve sizlerde kişisel ihtiraslarınız yüzünden bu sorunlarla ilgilenmiyorsunuz size bir önerim var. Gelin Malatya’yı Trabzon’a bağlayalım hem 5 bakanımız olur hem de bu sorunlar hızlıca çözülür. Yoksa ‘’bizim’’ siyasilerden, ‘’bizim’’ belediye başkanlarından, ‘’bizim’’ milletvekillerinden bir gelecek ve çözüm olmayacak. Ne sosyal politikalar ne eğitim ne pandemi yönetimi de ne Malatyaspor’un geleceği hakkında bir çözüm bulamayan bu yöneticiler o protokol koltuklarını hak etmiyor. O koltuklara bu şehrin bu takımın asıl sahipleri oturmalı. 

Artık her geçen gün kabak tadı vermeye başlayan bu başarısızlıklar silsilesinin sorumluları bir an önce şapkalarını önlerine koymalı. 

Sizlere seçimlerde en yüksek oyu veren bu necip milletin dertlerine derman olmalısınız. Bu necip Malatya’nın ve kadirşinas Malatya’lıların sevdası Malatyaspor için mücadele etmelisiniz. 

“MALATYA VE MALATYASPOR İÇİN HER ŞEYİ YAPIN”
Ben hayatımda Malatyaya ve Malatyaspor’a bu kadar zarar veren bir anlayış görmedim. Malatya’nın en büyük değerlerinden olan Sultansuyu Harası arsaları birilerine peşkeş çekildi kimseden ses çıkmadı. 
Yeşilyurt Belediyesi’nin yaptığı olay yüzünden Malatya Türkiye’ye rezil edildi kimseden ses çıkmadı.
Belediye Başkanlarına operasyonlar çekildi, bürokratlar görevden el çektirildi kimseden ses çıkmadı. 
Vekiller ve belediye başkanları bu bürokratlara sahip çıkmadı. 

Şimdi hangi bürokrat bu vekillere güvenebilir ki?  

Bizler yine her zaman olduğu gibi sizleri kardeşçe uyarıyoruz. Milli Görüşçüler Erbakan hocamızın dediği gibi feraset sahibi kişilerdir. İleride yaşanacak problemleri şimdiden hissediyoruz ve analiz ediyoruz. İş işten geçmeden kendinize gelin ve size oyları ile güvenerek o koltuklara getiren Malatya ve Malatyaspor için her şeyi yapın. 

Bülten

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Ali | 24 Nisan 2021 21:17

    Bilal Başkan Malatya’da adam gibi muhalefet yapan tek Başkan.Devacılar, Gelecekciler, Sadetliler bakın örnek alın. Tamamınız bir Bilal Başkan kadar değilsiniz . Oyumu Bilal Başkan için bu gidişle yeniden refaha vereceğim

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?