Şehitlerin adı eğitim merkezlerinde yaşayacak

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi esnasında şehit ettiği Malatyalı Ahmet Kocabay ve Engin Tilbaç'ın isimleri Eğitim Merkezlerine verildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi esnasında şehit ettiği Malatyalı Ahmet Kocabay ve Engin Tilbaç’ın isimleri Eğitim Merkezlerine verildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yavuz Selim Mahallesinde bulunan eğitim merkezine Şehit Ahmet Kocabay, Yavuz Selim Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesinde bulunan merkeze ise Şehit Engin Tilbaç’ın adı verildi. 15 Temmuz şehitlerinin adlarının yaşatılacağı merkezlerin açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Kahramanca, yiğitçe bir duruş sergileyerek ülkemizi bu hainlere karşı her şeyini ortaya koymuş, canını ve kanını bu topraklar için vermiş aziz bir şehidimizin adlarının böylesine güzel bir eğitim merkezlerinde yaşatılması büyük mutluluk" şeklinde konuştu. Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise 15 Temmuz darbe girişiminin büyük ve alçak bir ihanet kalkışması olduğunu vurgulayarak, “Bunlar birer maşa. Bu ülke her dönem terörle mücadele etmiştir. FETÖ milletin içine sızmış, milleti kullanmış, dinimizi kullanmış, hayırseverliği kullanmış, öğrencilerimizi kullanmış. Her yere sirayet etmişler. Aslında bunlar hiçbir zaman kendileri olmamış hep başkaları olarak yaşamışlar. Biz bu olayların bitmediğini biliyoruz" İfadelerine yer verdi.

“İnsana dokunan hizmetler yapıyoruz”

Eğitim merkezlerinin önemine değinen Başkan Çakır, "Burada öğrencilerimiz sanatsal kurslara katılacaklar, eğitimler alacaklar. Bu hizmetler yaptığımız yatırımlardan çok daha farklı bir anlam ifade ediyor. İnsana dokunan hizmetler yapıyoruz. Çocuklarımızın, derslerinde ve hayatlarında başarılı olmaları, topluma ve ailelerine faydalı olmaları için sanatla eğitimle kültürle buluşturmaya gayret ediyoruz. Burada farklı alanlarda kurslarımız olacak. Bütün ailelerimizde çocuklarını bu kurslara göndersinler. Amacımız çocuklarımız kötü alışkanlıklardan kurtarmak, eğitmek, sosyal yönünü geliştirmek, onların bilgi ve becerilerini arttırmak. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine de sabırlar diliyorum. Şehitlerimiz hepimizin şehitleridir" diye konuştu.

Törende Şehit Engin Tilbaç’ın kardeşi Kasım Tilbaç’da kısa bir konuşma yaparak, bir şehidin kardeşi olmaktan dolayı gurur duyduğunu ve bu merkezlerde nice Engin Tilbaç’ların yetişeceğine inandıklarını belirterek abisinin adının bu Eğitim Merkezine verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti. Daha sonra Engin Tilbaç’ın annesi Bedriye Tilbaç şehit oğlu için yazdığı duygu dolu şiiri okudu. Yapılan konuşmaların ardından Şehit Ahmet Kocabay ve Engin Tilbaç Eğitim merkezlerinin açılışı yapıldı.

Eğitim Merkezinin açılış törenlerine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Bakmadan Geçme