• Haberler
  • Spor
  • Spor Spikeri Cüneyt Ersan Tecrübe Paylaşım Toplantısı'nda özel çocuklarla bir araya geldi

Spor Spikeri Cüneyt Ersan Tecrübe Paylaşım Toplantısı'nda özel çocuklarla bir araya geldi

Spor spikeri Cüneyt Ersan Spikerler takım tutabilir ancak mikrofon başında tamamen tarafsız olurlar dedi.

Spor spikeri Cüneyt Ersan “Spikerler takım tutabilir ancak mikrofon başında tamamen tarafsız olurlar” dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Malatya Temsilciliği tarafından Malatya Turgut Özal Özel Eğitim Orta Okulu ve Meslek Eğitim Merkezi’nde ‘Tecrübe Paylaşım Toplantısı’ düzenledi.

Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz’in moderatörlüğünü yaptığı söyleşiye Spor Spikeri Cüneyt Ersan konuşmacı olarak katıldı. Söyleşiye özel eğitim alan öğrenciler ve Okul Müdürü Yardımcısı Abdulkadir Esen, Turgut Özal Özel çocuklar Spor Kulübü Başkanı Kazım Aydoğan, Beden Eğitimi Öğretmeni Berkant Erkoç, öğrenci aileleri ve TSYD Malatya İl Temsilcisi Vahap Güner katıldı. Malatya’da Turgut Özal Özel Eğitim Okulu’nda olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten spor spikeri Cüneyt Ersan, "Konyalıyım ama Şanlıurfa’ da doğdum. Bu bölgeyi çok iyi bilirim. Hayalimde spikerlik hep olmuştur. Ortaokulda maç anlatmaya başladığımı bilirim. Spiker olarak mesleğe başladığımdan bu yana 26 yılı geride bıraktım. Spikerler takım tutar mı diye soruyorlar. Elbette her spikerin bir takımı var. Bizlerin tuttuğu takım olabilir ancak mikrofon başına geçtiğinizde tarafsız olmak zorundasınız. Gördüğünüzü anlatmak zorundasınız. O nedenle spikerler tarafsız olmak zorundadır” dedi.

Öğrencilerin hakemler neden taraf tutuyor sorusuna ise Cüneyt Ersan. "Hakemler de taraf tutamaz ancak çok hata yaptıklarını kabul etmek gerekiyor" diye konuştu.

Özel eğitime muhtaç öğrencilerin şarkılar söylediği söyleşide oldukça mutlu olan öğrenciler TSYD yöneticilerine teşekkür ettiler.

Söyleşiyi yöneten Malatyaspor eski yöneticisi Ali Cengiz "TSYD, Malatya tecrübe paylaşım toplantılarıyla önemli bir hizmet veriyor. Bugün Cüneyt Ersan ile özel çocukları bir araya getirdi" dedi.

TSYD Malatya İl Temsilcisi Vahap Güner ise tecrübe paylaşım toplantılarına yeniden başladıklarını ve bu toplantılara devam edeceklerini ifade etti.

Malatya Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu ve Meslek Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Abdulkadir Esen, okullarında böyle bir söyleşi düzenleyen TSYD İl Temsilciliğine ve Cüneyt Ersan’a teşekkür etti ve başarılı spikere plaket takdim etti.

Bakmadan Geçme