TSO'dan üyelerine nefes aldıracak kredi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan KOBİ'lere Nefes Kredisi projesi kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) üyelerine kredi desteği verdiğini duyurdu.

Malatya TSO, KOBİ’lere Nefes Kredisi kapsamında kredi havuzuna aktardığı 1 milyon TL karşılığında, üyelerine 10 milyon TL kredi kullanma imkanı sağladığını belirtti. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Nefes Kredisi ile ilgili bilgiler verdi.

Sağlanan destek ile esnafın rahat nefes alacağını belirten Erkoç, "KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisi finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faiz oranlarıdır. Bu doğrultuda, ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, "TOBB Nefes Kredisi" adı altında Ziraat Bankası ve Denizbank ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında imzalanan, oda üyelerine düşük faizli kredi kullandırmaya yönelik protokole biz de katkı sağladık. Söz konusu kampanyaya odamız 1 Milyon TL yatırarak, 10 Milyon TL tutarındaki kredi hacmi Malatya TSO üyelerinin kullanımına sunulmuştur.Oda üyelerimiz, üst limit 50 bin TL olmak üzere, 12 ay vadeli, aylık yüzde 0,825,yıllık yüzde 9,90 faiz oranlı kredi kullanabilecekler. Nefes Kredisi’ne başvurular Pazartesi günü başlamış olup, üyelerimizin Ziraat Bankası ve Denizbank’tan kullanabilecekleri Nefes Kredisine başvurabilmek için Odamızdan ’TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir’ ibareli faaliyet belgesi almaları gerekmektedir. Üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Bakmadan Geçme