• Haberler
  • Malatya
  • TSO yönetiminden, Emniyet Müdürü Urhal'a taziye ziyareti

TSO yönetiminden, Emniyet Müdürü Urhal'a taziye ziyareti

Malatya TSO Yönetimi, İstanbul'da meydana gelen terör saldırısında şehit düşen polisler için Malatya İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal'a başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Meclis Başkanı Sami Payza, Disiplin Kurulu Başkanı Sıddık Özdemir, yönetim kurulu üyeleri ve meclis divan üyeleri, İstanbul’da terör saldırısında şehit olan polisler için Malatya İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’a başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınadıklarını belirterek “Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Hiçbir inanç, masum canlara kıymaya izin vermez. Hiçbir maddi, manevi, siyasi amaç, öldürmek üzerine tasarlanamaz. Bunu yapan hiçbir düşünce, hiçbir insan, abat olmamış, olmayacaktır. Terör, bizden canlar alabilir ama asla birlik ve beraberliğimizi, birlikte aydınlık yarınlara yürüme kararlılığımızı değiştiremeyecektir. Bu güzel ülkenin huzurunu, kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizi terörle korkutmayı amaçlayanlar bilsinler ki, ülkemizi bu alçaklara, kahpelere bırakmayız. Çünkü bizler her türlü meselenin üzerinden gelecek dirayete ve cesarete sahibiz. Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin yanındayız. Devletimizin bu acılara sebep olanlardan hesap soracağına inancımız ise tamdır. Sizin şahsınızda bütün polis teşkilatımıza başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
Malatya İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Devletimizin, milletimiz başı sağolsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve gazilerimize de acil şifalar dilerim. İstanbul ve Kayseri’de meydana gelen hain sinsi terör saldırısı nedeniyle canlarımızı kaybettik. Bu devletimizin birliğine, bütünlüğüne yönelik yapılan bir hain saldırıdır. Bunlarla mücadele etme noktasında azim ve kararlıyız. Şuan devletimiz, milletimizin bütünlüğüne yönelik bir saldırıda topyekün bir mücadelenin olması hepimizce malum. Dolasıyla güvenlik konsepti ve algısı esasen paylaşılması gereken bir sorumluluktur. Tüm sivil toplum kuruluşlarımız, ilgili kurumlar ve devletimizin kurumları ile topyekun mücadele Cumhurbaşkanımızın bahsettiği gibi mücadele gerekiyor. Bu bağlamda bu mücadele azim ve kararlılık her kesim tarafında ortaya konulduğunu görmek bizim açımızdan bir memnuniyet kaynağı vesilesi. Halkımızın desteğiyle, bu terör belasını, ülkemizden def edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ziyarette Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve Meclis Başkanı Sami Payza tarafından İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’a Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Yorumlar 4

Bakmadan Geçme