Tüketicisi Fiyatları Endeksinde 0.21'lik düşüş

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Tüketici Fiyatları Endeksinde (TÜFE) aylık yüzde 0,21 düşüş gerçekleştiği belirtildi.

TÜİK Malatya Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada TRB1 Malatya İstatistiki Bölgesinde ana harcama grupları itibariyle bir ay önceye göre en yüksek artışın yüzde 2,81 ile sağlık grubunda gerçekleştiği bildirildi.

Haziran ayında endeksinde Sağlık gurubu harcamalarını ise yüzde 0,51 ile mobilya, yüzde 0.32 ile ev aletleri ve ev bakım hizmetleri takip etti.

TRB1 Malatya İstatistiki Bölgesinde seçilmiş maddeler arasında en yüksek fiyat artışı gösteren madde ise yüzde 27.17’lik artış ile salatalıkta yaşandı. Salatalığı yüzde 21.08 ile ameliyat ücreti takip ederken diğer artışlar ise kabak ta yüzde 18,93 ve koyun etinde yüzde 10,01 olarak gerçekleşti.

Seçilmiş maddeler arasında en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 40,95’lik bir düşüş ile domateste yaşandı. Domatesi yüzde 6,80’lik düşüş ile eşofman ve yüzde 6,27 ile yumurta takip etti.

Bakmadan Geçme