Tunceli Valisi Kaymak askerler ve polisler için Malatyalılardan dua istedi

Tunceli Valisi Osman Kaymak, Tunceli'de terör örgütüyle zor şartlar altında mücadele ettiklerini söyleyerek, Ben orada canı pahasına mücadele veren kahraman asker ve polislerimiz için Malatyalılardan dua bekliyorum dedi.

Tunceli Valisi Osman Kaymak, Tunceli’de terör örgütüyle zor şartlar altında mücadele ettiklerini söyleyerek, “Ben orada canı pahasına mücadele veren kahraman asker ve polislerimiz için Malatyalılardan dua bekliyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’ya gelen Tunceli Valisi Osman Kaymak ile birlikte ‘Battalgazi’de Ramazan Bir Başka Güzel’ etkinliklerine katıldı. Programda, Malatya’nın zengin kültürünün yanı sıra Battalgazi Belediyesinin hizmetleri konuşuldu.

Vali Kaymak ve Başkan Gürkan, ilk olarak etkinliklerin canlı olarak yayınlandığı televizyon programına katılarak, Ramazan ayının önemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Burada konuşan Tunceli Valisi Osman Kaymak, Malatyalıların Ramazan ayını tebrik ederek, “Biz Malatya’yı ve Malatyalıları çok seviyoruz. Biz, şu anda Tunceli’de 3 yıldır görev yapıyoruz. Zor şartlarda orada operasyonlarımız devam ediyor. Değerli Malatyalılardan dua bekliyoruz. Askerlerimiz, polislerimiz için. Onlar canları pahasına ciddi bir mücadele veriyorlar. Buradaki dostların duası ile Allah’a şükür çok güzel işler çıkarıyoruz. Operasyonlar ile örgütü çökertmek üzereyiz inşallah. Türkiye’nin selameti için, birlik beraberliğimiz için ciddi bir şekilde operasyonlarımız devam ediyor. Buradan canlarını bizim için veren şehitlerimize rahmet diliyorum” dedi.

Vali Kaymak, Başkan Gürkan’ın çalışmalarını yakından izlediğini belirterek, “Ben her gelişimde Battalgazi’yi çok farklı görüyorum. Fırsat bulunca da hizmetleri geziyoruz. Başkanımız gecesini gündüzünü Battalgazi’ye bir şeyler vermek için çalışıyor. Allah onu mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, vatandaşların Ramazan ayını tebrik ederek, Malatya’nın kültürel değerleri hakkında bilgiler verdi.

Malatya’nın zengin bir yemek kültürüne sahip olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Biz kültürü bir bütün olarak görüyoruz. Yemeğimizde kültürün bir parçasıdır” diye konuştu.

Katılımcı belediyecilik anlayışının önemine vurgu yapan Başkan Gürkan, vatandaşların önerilerini de dikkate aldıklarını kaydederek, hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde devam edeceğini söyledi.

Bakmadan Geçme