U21 Süper Liginde Yeni Malatyaspor deplasmanda galip

U21 Süper Liginin 6. Haftasında deplasmanda Kardemir Karabükspor U21 takımıyla karşılaşan Yeni Malatyaspor U21 takımı sahadan 1-0 galip ayrıldı.

U21 Süper Liginin 6. Haftasında deplasmanda Kardemir Karabükspor U21 takımıyla karşılaşan Yeni Malatyaspor U21 takımı sahadan 1-0 galip ayrıldı.

Çamlık Sahasında oynanan ve Onur Güneş’in yönettiği karşılaşmada konuk takım Yeni Malatyaspor U21 takımının golünü 13. Dakikada Furkan Yiğit kaydetti. Rakibi karşısına Abdulsamed, Diyar, Eyyüp, Mehmet, İsmail, Fatih, Emre, Ertuğrul, Furkan Yiğit, Furkan Pekşen ve Ferhat Canlı on biriyle çıkan Malatya temsilcisi aldığı bu galibiyetle puanını 10 yükseltti.

Yeni Malatyaspor Alt Yapı Koordinatörü Levent Doğandemir maç sonrası yaptığı açıklamada, “Oyuncu grubumuz bu sene ilk kez mücadele ettiği Süper lig kategorisinde kısa bir bocalama döneminden sonra gerçek kimliğine büründü. Tabi yarışmacılıktan ziyade yetiştirici gözle oyuncularımıza yaklaştığımız için aslına bakarsanız skor da çok büyük önem taşımıyor. Antrenörlerimizi ve futbolcularımızı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Bu arada Yeni Malatyaspor’un diğer kategorilerinde alınan sonuçlar ise şöyle:

“Elit Lig- Yeni Malatyaspor U19: 1- Antalyaspor U19: 0, Yeni malatyaspor U17 : 2 - Antalyaspor U17: 2

Bölgesel Lig - Sivasspor U16: 3 - Yeni Malatyaspor U16: 2, Yeni Malatyaspor U15: 2 - Sivasspor U15: 2, Yeni Malatyaspor U14: 2- Sivasspor U14: 0”

Bakmadan Geçme