Vali Kaban'dan Rektör Kızılay'a ziyaret

Valiler Kararnamesiyle Malatya Valiliğine atanan Vali Ali Kaban, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Rektör Kızılay, 1975 yılında kurulan İnönü Üniversitesinin Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olduğunu söyledi.

Valiler Kararnamesiyle Malatya Valiliğine atanan Vali Ali Kaban, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Rektör Kızılay, 1975 yılında kurulan İnönü Üniversitesinin Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olduğunu söyledi.

Rektör Kızılay, Vali Kaban’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, "Üniversitemiz sağlıkta Türkiye’nin çok güçlü bir üniversitesi. Diğer alanlarda sağlıkta olduğu kadar öne çıkmıyor ama ülkemizin çok köklü bir üniversitesi olması sebebiyle insan kaynağı bakımından, bilimsel üretkenlik bakımından, eğitim ve öğretim açısından ülkemize, şehrimize, bölgemize değer üreten bir üniversitedir” ifadelerini kullandı. Malatya Valisi Ali Kaban ise, İnönü Üniversitesinin Türkiye’nin en erken kurulan köklü üniversitelerinden birisi olduğunu ifade ederek, “Ben çalıştığım şehirlerde özellikle yapacağımız her çalışmada mutlak suretle üniversitenin kıdemini yani bilimin önümüzü aydınlatmasını, yolumuzu bir şekilde bize göstermesini çok önemsedim ve bundan da zarar görmedim. Özellikle Zonguldak’ta biz üniversiteyle birlikte çok iş yaptık. Hepsi de çok güzel sonuçlar verdi. Çok hayırlı işler oldu. Hakikaten bilim olmadan, üniversite olmadan yapacağımız her iş bir şekilde bir yerde takılıp kalıyor. Bilim bize çok uzağı gösterdiği için bizim yolumuzu aydınlatmada çok işimize yarıyor. Bu anlamda Malatya’da da üniversitemizle birlikte faydalı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Bakmadan Geçme