Vali Toprak Darende'de incelemelerde bulundu

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Darende ilçesini ziyaret ederek burada yapımı tamamlanan ve devam eden yatırımları inceledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Vali Toprak beraberinde, ilçe Kaymakamı Ali Türk, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu ile birlikte çeşitli incelemelerde bulundu. Darende Organize Sanayi Bölgesi, Günpınar Şelalesi, Bölge Trafik Amirliği, Memet İzzet Paşa Kütüphanesi, yeni yapılan kaymakamlık binası inşaatı, yeni yapılan emniyet müdürlüğü inşaatı ve Cumhuriyet okulu kent müzesinde incelemelerde bulunan Toprak yetkililerden bilgiler aldı.

Darende’de yapılan hizmetleri ve kurumları ziyaret ederek incelemelerde bulunduklarını belirten Vali Toprak, Darende Organize Sanayi Bölgesinin alt yapısının tamamlandığını ve buraya 10’a yakın yer tahsisi yapıldığını ifade etti. İlk yatırımların Darende’ye yapıldığını kaydeden Toprak, “Tavuk, kanat, kesimhane, soğuk hava deposu gerçekleştirecektir. bunun gelmesiyle birlikte orası bir değer kazanacaktır” dedi.

İlçede bulunan Günpınar Şelalesinin de doğa harikası bir yer olduğunu ifade eden Toprak, “Özellikle yazın yeşillikle birlikte suyun buluştuğu ve insanlarımızın burada rahatlayacağı bir mekan. Buranın da Orman ve Su işleri Bakanlığınca tabiat parkına çevrilebilirliği üzerinde konuşuldu. Şelale bölgemizde istisnai görsel ve güzel bir yer” ifadelerine yer verdi.

Yapımı devam eden 24 derslik imam hatip lisesi ve 100 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu ile spor salonunu da inceleme fırsatı bulduklarını belirten Toprak, “İnşallah muhteşem bir şekilde bitimi gerçekleştirilecek. Yine ayrıca 250 konutluk ve içerisinde alışveriş merkezi olacak 3. etap TOKİ konutlarını inceledik. Kaymakamlığımızı ziyaret ettik ve yeni hükümet binası inşaatının da hızlı bir şekilde ilerlediğini gördük” dedi.

Darende’nin Anadolu Selçuklu mimarisi eşliğinde yeni bir Kaymakamlık ve adliye binasına 2017 yılı içerisinde kavuşacağını ifade eden Toprak, “Bununla birlikte yeni ilçe emniyet müdürlüğü binasının da inşaatını ziyaret edip bitme noktasına geldiğini ve sadece çevre düzenlemelerinin kaldığını gördük. Sonuç olarak muhteşem bir bina olmuş. Ardından eski Cumhuriyet ilkokulunun olduğu binaya gittik. Burası tescilli bir bina, Darende kent müzesi olacak. Başkanımız da orayla ilgili bilgileri verdiler. Bir kaç eksiğiyle inşallah onlarında bitmiş olması gerekiyor. Kütüphaneye uğradık, orada çocuklarımızın kitaba olan sevinçlerini görmekten de hepimiz mutlu olduk. Öğrencilerimiz adına hepimiz gururlandık.” diye konuştu.

‘Kitap kurdu’ projesi kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine hediyeler de verdiklerini kaydeden Toprak, “Çocuklarımızı iyi bir şekilde yönlendirmemiz lazım.Türkiye’de değişik gelişmeler yaşanabiliyor. Ülkenin dışından ve içeriden bazı ihanet girişimlerinin olduğunu görüyoruz. 15 Temmuz’daki ihanet hain girişimi de dahil olmak üzere onun için ülkesini milletini seven Türkiye’yi birliktelik içinde götürmeyi amaçlayan çocuklar yetiştirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Diğer projelerle ilgili de bilgiler veren Toprak, “Tabi bazı inceleyemediğimiz projelerimiz de oldu. Bir daha ki gelişimizde kaymakamlık ve belediyenin oluşturduğu projeleri de yerinde inceleyeceğiz. Darende ilçemiz bizim için önemli bir yer. Tüm kadim ve kültürel değerlerimizi insani değerlerimizle buluşturan bir ilçemiz. İstanbul’da Adana’da, Mersin’de Sivas’ta değişik kentlerde Darende’den çıkmış, Darende’nin hem insani hem girişimci yatırımcı ruhunu oralarda ortaya çıkaran vatandaşlarımız var. İş adamlarımızın da dikkatini katkısını buraya çekerek güzelliklerle buluşturacağız " diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?