Mahir Temur

AKSA Fırat'ı mahkemeye verin!

Mahir Temur

Malatya’da çoğu yönetici aslında iş bilmez…

Mantıktan uzak ne kadar gereksiz detay varsa bu millet üzerinde deney yapılır genelde.

Makam odalarında alınan çoğu kararın vatandaşta karşılığı; eziyettir, zulümdür!

Bunu bilmeyen çok siyasetçi vardır.

Çünkü çoğu yönetici ile beraber siyasetçilerimiz toplumdan soyutlanmıştır.

Toplumun gündelik sıkıntıları onlar için “sorun” değildir çünkü onların yerine sürekli birileri yapıyordur. 

Mesela bugün AFAD’a gidin bakın…

Veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne…

Hadi bırakın devlet kurumlarını…

Bugün Malatya AKSA Fırat’a gidin bakın lütfen!

Ana-baba günü…

İnsanların çektiği eziyeti görmediğin zaman çözüm de üretemezsin!

Bugün 6 Şubat depremlerinden sonra 4 ay geçmiş halen vatandaşın sıkıntıları çözülmediği gibi ortada dolaşan şehir efsanelerine dahi cevaplar üretilemiyor!

İnsanlar komplo teorileriyle hareket ediyor ama bunu Malatya’da görebilen çok az siyasetçi var!

Bu ağır ve yok olmuş şehirde halen deprem yardımı 10 bin lira alamayan insanların varlığından haberdar olan siyasiler var mı acaba?

Mesela ağır ve orta hasarlı binaların elektrik paraları sözde siliniyor!

Şubat ile Haziran arasındaki sözde tüketimler silinecekti!

İnsanlara yüklü fatura geldikten sonra anladılar ki elektrik şirketi kafasına göre takılmış!

Aynı şeyi Sivrice depreminde de görmüştük!

“Eğer faturanız gelmişse AKSA Fırat’a gelin silelim!”

Arkadaş insanlara bu kadar eziyet çektirmek hoşunuza mı gidiyor?

E-Devlet üzerinden açık bir şekilde binanın hasarlı olduğu ortadayken insanları ayağınıza çağırıp faturaları sileceğinize daha akılcı bir sistem uygulasanıza?

Üstelik Malatya’nın 3’te 1’i şehir dışındayken.

6 Şubat depremlerinden hemen sonra İstanbul’a giden bir okurum mesaj attı mesela. 6 Şubat’tan sonra kullanmadığı hasarlı evine 980 lira elektrik faturası gelmiş!

Bu Malatyalı vatandaşımıza yetkililer diyor ki gel Malatya AKSA Fırat’a, faturanı silelim!

4 bin lira masraf yapıp 980 lira faturayı sileceklermiş!

Bu şekilde binlerce vatandaşımız var!

Kimin umurunda!

Ayrıca, bu özel elektrik firması devletimizle resmen dalga geçiyor.

Gidemediği evin faturasını nasıl kesebilir!

İddia o ki, geçmiş dönemde kullanılan elektriğin ortalaması alınarak kesilmiş!

Dün bu konuyu MHP milletvekili Mehmet Fendoğlu da işledi.

Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin daha yeni seçilmiş milletvekili alenen AKSA Fırat elektrik şirketi ile ilgili “Geçmişe dönük ortalamayı alıp fatura yazamazsınız” diyor ama Malatya’da yaprak dahi kımıldamıyor!

Bu Malatyalıların çektiğini kimse çekmedi!

Afrika ülkelerinde olmayacak sorunlar burada yaşanıyor!

AKSA Fırat şirketi devletimizden güçlü bir şirket mi?

Adamlar bir özür dahi dilemiyorken vatandaşı ayağına çağırıp sileceklerini söylüyorlar. Aslında bunu da söylemiyorlar, AK Partili vekillere söyletiyorlar!

Yumruğunu masaya vuracak bir tane AK Partili vekil yok mu arkadaş?

Siz daha dün bu milletten on binlerce oy aldınız, bizlerin yerine hakkımızı savunacaksınız diye!

AKSA Fırat şirketinden dolayı mağdur olan ne kadar vatandaşımız varsa bu vekillere bel bağlamasın. 

Gidilmeyen evlere nasıl fatura kesilirmiş diyen kimse çıkmaz!

Bu işin çözümü mahkemeler… Cumhuriyet savcılarımız.

Suç duyurusunda bulunun devleti dahi takmayan bu özel şirketleri…

Hatayı yapan elektrik şirketi kılını kıpırdatmadan vatandaşa ayağına çağırması dahi skandalken bu hatanın boyutunu düşünemiyorlar!

Kaç bin vatandaşımız 900 lira fatura ödemek için şehir dışından 3-5 bin lira masraf yapıp Malatya’ya gelip saatlerce kuyrukta bekler?

AKSA’nın hinliği burada yatıyor!

İşte bu detayı dahi göremeyecek insanları seçmişiz maalesef!

AKSA Fırat bu hinlikten kaç milyon kar elde eder acaba?

Merak etmiyorum aslında bu haksız parayı…

Merak ettiğim seçtiğimiz insanların toplumdan bu kadar uzak olması.

Bir bakanla fotoğraf vermenin sevincini yaşarken Malatyalıların gurur duyacağını zanneden vekillerimiz oldukça AKSA Fırat gibi çok şirket bu milletle dalga geçmeye devam eder.

Olan yine bize olur çünkü kervanı biz teslim ettik bunlara!

NOT: Birey olmanın en önemli şartlarından biri de hakkını aramaktır. Vatandaşlık bilinci burada çok önemlidir. Haksız yere sizin üzerinizden kar etmek isteyen hangi şirket varsa lütfen suç duyurusunda bulunun. Hatta organize olun ve apartman apartman, site site davalar açın. Ve sayacınızı dahi okumadan fatura kesen şu şirketin ayağına gitmeyin. Çünkü hukuksuz bir işlemin ceremesini siz çekemezsiniz.

@mahirtemur

Yorumlar 10
İlginç 20 Haziran 2023 19:47

Bizim eve ise, 2023 Aralık ayına kadar 48'er lira her ay için fatura kesmişler. Gelip okuyup tukettigimizi gördükleri gibi gelecekte ne kadar tuketecigimizi de hesap edip işi tamamlamislar bu senelik. Fatura silinecekti kem küm. Ağlamayana mama yok. Faturaları akparti il başkanlığına götürüp bir rehber eşliğinde aksa'ya...

Abdullah 20 Haziran 2023 05:52

E-devlet üzerinden kontrol ettiğimde son ödeme tarihi 26 Haziran olan fatura var. Ödenek için bankaya gittiğimde elektrik borcu yok. Uşak Malatya bilet fiyatı 650 TL. 16 saat yol. Her seferinde git gel yapamayız. Zaten mağduruz. Ayrıca hak sahipliği için bulunduğunuz ilde AFAD yada valilikte başvuru yapamıyoruz. Başvuru merkezi yok şu an. Edevletten sadece tapu sahibi yapabiliyor. Ebeveyne ait evde oturanlar başvuru için deprem bölgesine gelmesi gerekiyor. Çok mu zor bulunduğu yerde AFAD ta başvuru yapılması.

He he 18 Haziran 2023 22:12

Olsun 2. Yüzyıla giriyoruz ya. Millet aç olsada , çile çekse de önemli değil. Bizi yönetenler uçuyor. Biz de işe gitmek için otobüs bile bulamıyoruz. Reis reis diye diye hep aynı beceriksizleri seçip duruyoruz. Adam 7500 TL emekli maaşı alıyor. 8 bin liradan aşağı kiralık ev bulamıyor ama hala bunları savunuyor. Daha beter olsunlar. İnşallah elektrik faturaları 1000 lira benzin mazot 50 lira LPG de 60 lira olur. Kiralar da en az 20 bin olur. Bunlara bu da az.

Ng 18 Haziran 2023 20:50

Deprem hasarlarini güncelleme yapilmadigi için DASK yapamıyoruz. Gidin mail atın diye milleti süründürüyorlar. Kim bilir ne zaman o maile bakacaklarda bizim işimiz olacak.

BU NASIL İŞ AKSA 18 Haziran 2023 14:13

DEPREM ÖNCESİ 200 TL CİVARI GELEN ELEKTRİK FATURASI 1975 TL GELDİ. 4 AYLIK FATURA DENDİ. İŞİN GARİP TARAFI 2 AY BOYUNCA EVDE YOKTUK NEYE DAYANARAK BU FATURALAR OLUŞTURULUYOR. KEZA AKSA ÇÖZÜM MERKEZİNİ ARADIM BİR DAHA OKUMAYA GELDİLER AYNI FATURAYI BİR DAHA KESTİLER BİR DE UTANMADAN SIKILMADAN 6 AY TAKSİTLE ÖDEME YAPABİLİRSİNİZ DEDİLER. BU MEMLEKETİN YÖNETİCİLERİ KENDİ CEPLERİNİ VE YANDAŞLARINI DÜŞÜNMEYİ BIRAKSINLAR. YAZIKTIR GÜNAHTIR. AMA KİME DERDİMİZİ ANLATALIM. BU ARADA MAHİR ABİM, BUNA ÇÖZÜM NE OLABİLİR. DEVLETTEN ÜMİDİ KESELİ ÇOK OLDU. AKSA ELEKTRİK FIRSAT BU FIRSAT DİYE SOYGUNCULUK YAPIYOR.

Mahmut 15 Haziran 2023 10:00

Motaş,a yazacaktım sonra size yazmak daha tesirli olur diye buraya yazıyorum. Şehir merkezine kimi Hindistan gibi diyor, kimi Çadır devleti diyor.Depremden sonra olabilir.Ben Merkez otobüs durağındaki keşmekeşten bahs etmek istiyorum. Otobüslerin durak yerlerini ve yazıları güncellemek bukadar zormu. Herkes birbirine soruyor. Bi bakıyorsun beklediğin otobüs geçip gidiyor.Vazifenizi tam yapın. Hesap var !

Oktay ŞAHİNTÜRK 15 Haziran 2023 00:44

İyi oluyor Mahir kardeş, az bile.

MOTAS ÇALIŞANI 14 Haziran 2023 17:30

Sayın Cumhurbaşkanımızın deprem illerine almış olduğu kararname doğrultusunda 6 ay ödemeli kamu çalışanlarına yardımı sendika ve Büyükşehir Belediyesi kapsamadığını söylüyor sendika Sonuç olarak başkanın insiyatifine kalmış diye basit bir cevap veriyor sanki 15 Temmuz'da ya da deprem anında Bizler meydanlarda değildik yapılan hiçbir şey göz önüne alınmıyor belediyenin diğer farklı birimlerine yardım veriliyor ayrıcalık tanınıyor Sayın Mahir bey bunu da dile getirir misiniz medyanın karşısına geçip ilk andan itibaren sahadaydık demesini biliyorlar çalışan olarak bu konudan muzdarip mağduruz

Depremzede 14 Haziran 2023 14:59

Hocam bir de şu tarafı var işin. Benim ve eşin dostun evleri hep agir hasarliydi, çadır vs yoktu, isyerimize 8 aile toplandık, aksa gaz zaten kesikti, mecbur elektrik sobasları ile ısındık 1 ay, gelecek faturayı çok çok merak ediyorum. Tamam insanlık yaptık ama ne belediyenin ne valiliğin ikamet imkanlarına ulaşamadık, önerilen toplanma alanlarında tuvalet dahi yoktu, e biz şimdi bu devasa faturaları nasıl ödeyeceğiz? Bizim suçumuz isyerimizin ayakta kalması ve insanlara yer yemek sağlamak mi?

Hasan özkan 14 Haziran 2023 13:50

Aksanın 10 katı zulmü Türktekekom da yapıyor.Seçim bitti siyasetçinin işi bitti.

Yazarın Diğer Yazıları