Yeşeren Tohumlar projesi Melekbaba Semt Konağında

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından 'Yeşeren Tohumlar' projesi pilot bölge olarak belirlenen Melekbaba Semt Konağında çocuklarla buluştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu beraberinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gencay ve bazı şube müdürleri ile birlikte Melekbaba Semt Konağını ziyaret ederek, projenin işleyişi hakkında bilgiler aldı.

Özellikle 4-6 yaş grubundaki çocuklara gelenek, görenek ve inanç dünyamızı kuşatan değerler eğitiminin verilmesini amaçlayan Proje kapsamında Melekbaba Semt konağındaki sınıfları gezen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda bu projeyi hayata geçirdik. Bizler de yakın bir zamanda startı verilen projenin hangi aşamada olduğunu yerinde görmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştiriyoruz” dedi.

Mumcu, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin bütün katmanlarına, bütün nüfus popülasyonuna kültürel ve sosyal anlamda hitap eden projelerimiz vardı. Bu projelerimizden biri olan ‘Yeşeren Tohumlar’ projesini Melekbaba Semt Konağında kısa bir süre önce hayata geçirdik. Semt Konağımızda proje kapsamında yaklaşık 60 civarında 4-6 yaş gurubu çocuklarımıza bir nevi nezaket okulu diye nitelendirilen proje kapsamında eğitimler veriliyor. Bu projeyi günümüz Türkiye’si ve Malatya’sı bakımından ileriye dönük çok önemli bir proje olarak nitelendiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülüğümüz ile birlikte ortak protokol ile bu çocuklarımıza gelenek, görenek ve inanç dünyamızı kuşatan değerler eğitimi ile çocuklarımızı yarınlara taşımayı hedefleyen bir proje. Bu projeyi ilimizdeki diğer Semt Konaklarında daha kapsamlı bir şekilde hayata geçirmeyi arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Günümüzün ihtiyacı olan değerleri bu yaş gurubuna şimdiden zikretmenin önemli olduğunu belirten Mumcu, “Çocuklarımızın, toplumsal barışa, hukuka, adalete, kardeşliğe, dostluğa inanmış bu değerleri şimdiden kendi benliklerinde yaşayarak ve hissederek yetişmeleri ileriye yönelik umutlarımızı daha da artıracaktır. Bu anlamda iyiliği, kardeşliği, yardımseverliği, cömertliği, ahlakı, İslamı, nezaket kurallarını eğitimci hocalarımız sayesinde çocuklarımıza veriyoruz. Projemiz çerçevesinde çocuklarımızı şen ve pozitif görmemiz bizleri çok mutlu etti. Bu projemizin hayata geçirilmesinde emeği bulunan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başkanımızın desteği ile Yeşeren Tohumları, kurumaması için ilimizde bulunan birçok mekanımızda hayata geçirmeyi arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle yakından ilgilenen Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, ayrıca öğrencilere ikramlarda da bulundu.

Mumcu, Melekbaba Semt Konağında yetişkinler için açılmış olan El sanatları ile Mefruşat kurslarını da ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?