Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat:

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeni hizmet binamızda halkımıza daha hızlı ve süratli hizmetler ulaştırıyoruz dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yeni hizmet binamızda halkımıza daha hızlı ve süratli hizmetler ulaştırıyoruz” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ile Esnaf Odaları Başkanlarını MAŞTİ karşısındaki Yeni Hizmet Binasında ağırladı. Yeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ Karşısındaki yeni hizmet binalarına taşınmasından dolayı ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görülen ‘Keşke’ projesinden dolayı tüm esnaflar adına Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı kutladı. Kendilerini samimi bir atmosferde misafir eden Belediye Başkanı Polat’a teşekkürlerini sunan Şevket Keskin, “Öncelikle yeni hizmet binasının Malatya ve Yeşilyurt’a hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İlçedeki yetim ve öksüzlerin isteklerinin gerçeğe dönüştürmek adına devam eden ‘ Keşke’ projesinden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yeşilyurt Belediyesinin ödüle layık görülmesi hepimizi mutlu etti. Sizler gibi bizlerde onur duyduk. Cenabı Allah daha nice başarıları size ve ekibinize nasip eder inşallah. Cumhurbaşkanının elinden ödül almak çocuklarınıza bırakacağınız en güzel mirastır. Bu başarıdan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Bunun yanı sıra esnaflarımıza verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ise, Yeşilyurt Belediyesinin yeni hizmet binasının oldukça şık ve modern bulduğunu ifade ederek, "Yeni Hizmet Binasında sizlere ve ekibinize hayırlı ve güzel çalışmalar diliyorum. Ayrıca Belediye Başkanımızı ‘Keşke’ projesinden dolayı Cumhurbaşkanımız tarafından ödüllendirilmesi hepimizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Başkanımıza ve ekibine teşekkürlerimi sunuyoruz ve iyi çalışmalar diliyoruz. Hacı Uğur Polat Başkanımız göreve geldiği günden beri özverisiyle, gayretiyle Yeşilyurt İlçesini büyütmek ve geliştirmek için çalışmaktadır, yapılan hizmetleri takdirle karşılıyoruz, kendisine başarılar diliyorum”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da, “Başkanlarımızı yeni hizmet binamızda ağırlamaktan onur duyuyorum. Esnaflarla bir arada olmak, istişare etmek benim için ayrı bir mutluluktur, esnaflarımız bizim önemli paydaşlarımız arasındadır, sürekli istişare ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın verdiği ödülü tüm Malatyalılar adına aldık. Rabbim daha güzel ve kalıcı hizmetler yapmayı bizlere nasip eder inşallah” ifadelerini kullandı.

Yeni hizmet binasında vatandaşlara daha hızlı ve süratle hizmetler sunduklarını sözlerine ekleyen Başkan Polat, "MAŞTİ karşısında daha önceden İl Özel İdareye ait dört adet bina vardı, birini biz, diğerini YUKOB diğer ikisini de MASKİ kullanıyordu. MASKİ yeni binasına taşınınca buradaki üç bina Yeşilyurt Belediyesinin hizmet birimlerine dönüştürüldü. Buradaki binaların iç ve dış tadilatlarını yaptık, teknik alt yapısını baştan aşağıya değiştirdik. Başkanlık Makamı, Başkan Yardımcılarımız ve Birimlerimizin birçoğunu aynı çatı altında topladık. Bütün birimlerin burada olması hem vatandaşlarımız için hem de bizim için ciddi avantajları peşinden getirdi. Hemşehrilerimiz buraya çok rahat ulaşabiliyorlar, işlemler daha hızlı ve süratle yapılıyor. İlerleyen yıllarda el birliği ile daha büyük ve geniş hizmet binalarda hemşehrilerimize hizmet sunarız. Yeşilyurt Belediyesinin alacağı daha çok fazla mesafe vardır, bunun bilinciyle yatırımlarımızı planlıyoruz. Yeni Hizmet Binamızın bir kez daha Malatya ve Yeşilyurt’a hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Ahilik Haftası nedeniyle Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür plaketi takdim etti.

Bakmadan Geçme