Yeşilyurt'taki muhtarlar iftar yemeğinde bir araya geldi

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Yeşilyurt'a bağlı mahallelerin muhtarları bir araya geldi.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Yeşilyurt’a bağlı mahallelerin muhtarları bir araya geldi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, iftara katılan muhtarlar ile tek tek tokalaşıp sohbet etti. Mahalle muhtarları da mahalleleriyle ilgili istek ve taleplerini Başkan Polat’a ilettiler.

İftardan önce konuşan, Malatya ve Yeşilyurt ilçesindeki muhtarların bağlı bulundukları Muhtar Derneklerin Başkanları, birlik ve beraberlik atmosferinin hakim olduğu iftar yemeğini tertip eden Belediye Başkanı Polat’a teşekkür ettiler.

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ise, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtulmak olan mübarek Ramazan ayının manevi havasını hep birlikte yaşıyoruz. Cenabı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın. Muhtarlarımızla bizleri bir araya getiren Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da, “Büyüyen Yeşilyurt” sloganı doğrultusunda Yeşilyurt ilçesini bütün alanlarda geliştirmek ve büyütmek için çıktıkları bu hizmet yolunda mahalle muhtarlarıyla omuz omuza mücadele ettiklerini söyledi.

Ramazan ayında kurulan iftar sofralarının birlik ve beraberliğe vesile olduğunu sözlerine ekleyen Polat, “Ramazan’ın huzur ve bereketinin üzerimizden hiç eksilmemesini temenni ediyorum. Yeşilyurt ilçemizin gelişim ve değişim sürecinde muhtarlarımızın çok büyük desteği vardır. İlçemizin her türlü sorun ve sıkıntısında muhtarlarımız ile birlikte hareket ederek ortak çözümler üretiyoruz” dedi.

Mahalle muhtarlarıyla iftar sofrasında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Polat, “Muhtarlar bizim açımızdan mahallelerde sinir uçlarını temsil ediyor. Çünkü görev yaptığı mahallenin en uç noktasına kadar vatandaşlarla birlikte olan, halkın sorunlarıyla ilgilenen, ihtiyaç sahiplerinin sorunlarına koşan, su ve yol sorunlarıyla bizzat ilgilenen, mahallenin kılcal damarlarına kadar olan biteni yakından bilen muhtarlarımızdır. Belediye olarak muhtarlarımızla sürekli iletişim halinde olup, birlikte hareket ediyoruz. Sorun ve sıkıntılara ortak çözümler üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt ilçesinin son dönemlerdeki yatırım ve projelerle geleceğe artık daha güvenle baktığını dile getiren Başkan Polat, “Yeşilyurt ilçesi olarak bütün kamu ve kuruluşlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, kanaat önderleriyle ve mahalle muhtarlarıyla bir bütün halinde çalışıp, ilçemizi geleceğe hazırlıyoruz. Yeşilyurt hepimizin ortak sevdasıdır. “Büyüyen Sevdamız Yeşilyurt” sloganıyla hareket ederek ilçemize hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Yeşilyurt’a hizmet etmek bizim için büyük bir şereftir. Yeşilyurt Belediyesi olarak milletimizin her zaman emrindeyiz. İlçemizin bütün bölgelerine eşit mesafede aynı kalite ve nitelikte hizmet götürüyoruz” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, halka hizmet götürürken muhtarların görüş ve önerilerinden sürekli istifade ettiklerini kaydederek, “Her hangi bir mahalle veya yerleşim yerini ziyaret ettiğimizde karşılaştığımız sorunda ilk olarak mahalle muhtarından yardım istiyoruz. Çünkü muhtarlarımız o mahallenin tüm sorunlarını ve sıkıntılarını yakından biliyor. Gittiğimiz yerlerde ilk olarak muhtar evini soruyoruz. Nasıl ki Belediye Başkanları o şehrin Şehrül-Emini ise Mahalle Muhtarları da o mahallenin eminidir, o mahallenin en güvenilir isimleri arasından seçilir. Muhtarlarımızdan habersiz her hangi bir sorunu çözmemiz mümkün değil. Bizler siyasetçiler olarak; Türkiye’deki yaşam standartlarını yükseltmek adına mücadele ediyoruz ve bugüne kadar gerekli düzenlemeleri yaptık. 15 yıllık AK Parti iktidarı döneminde neler yaptığımızı anlatmaya gerek yok milletimiz bunları zaten biliyor ve görüyor. Bizler muhtarlarımız gibi gece gündüz demeden ülkemizin, bölgemizin ve güzel kentimizin huzuru ve mutluluğu için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şahin, Malatya’da bir canlı bombanın son anda yakalandığını anımsatarak, Yakınca Mahallesinde duyarlı bir vatandaşın ihbarı neticesinde büyük bir felaketin önlendiğini söyledi. Şahin, “Rabbime binlerce kez şükürler olsun. Eğer o terörist etkisiz hale getirilmeseydi kamu binalarına veya başka bir yerde saldırı olacaktı. Belki de çok sayıda kardeşimizi kaybedecektik. O olayı fark edip vatandaşlık bilinciyle emniyet birimlerine ihbar eden duyarlı vatandaşımızı, kardeşimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Vatandaşlar olarak yaşadığımız mahalle, sokak ve caddede her hangi anormal bir durum gördüğümüzde hemen 155’i arayalım ve bilgi verelim. Allah aramıza nifak sokmak isteyenlere fırsat vermesin, birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın ev sahipliğinde Yeşilyurt Belediyesi Beylerderesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programına, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, Muhtar Derneklerinin Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yeşilyurt ilçesinin 82 mahallesinde görev yapan muhtarlar katıldı.

Bakmadan Geçme