Yeşilyurt'un çehresi değişiyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, kalıcı hizmetlerle ilçenin çehresini değiştirdiklerini ifade ederek, Daha modern bir Yeşilyurt için yatırımlarımız artarak devam edecek dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, kalıcı hizmetlerle ilçenin çehresini değiştirdiklerini ifade ederek, “Daha modern bir Yeşilyurt için yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.

Yeşilyurt ilçesinin en ücra köşesine kadar kaliteli hizmetler ulaştırmaya özen gösterdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Polat, yeni yerleşim alanlarının yanı sıra, ticari ve sosyal canlılığı olan bütün alanları modern, nitelikli ve kalıcı hizmetlerle değiştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

Yeşilyurt’un dört bir tarafında yol yenileme, bağlantı yollarını birleştirme ve yol genişletme çalışmalarının yoğunluk kazandığına dikkat çeken Başkan Polat, ‘Büyüyen Sevdamız Yeşilyurt’ sloganına uygun, örnek alınacak hizmetlerin nitelikli ve kalıcı olmasına önem verdiklerini belirtti.

Çalışmalar kapsamında son üç yılda 210 bin 375 ton sıcak asfalt, 128 km de sathi kaplama yaptıklarını aktaran Başkan Polat, “Belediyemizin güçlü hizmetleriyle ilçemizde asfaltsız yol kalmayacak. 30 Mart 2014 tarihinden bugüne kadar çeşitli sanayi alanlarının olduğu, ticaretin çok hızlı yaşandığı, insan ve araç trafiğinin yoğunlaştığı ilçemizdeki ulaşım ağını daha güçlü kılmak için, üç yıllık yatırımlarımızda toplam 210 Bin 375 ton sıcak asfalt dökümü yaparken, 128 km sathi kaplama çalışmasını çok kısa bir zamanda, başarıyla gerçekleştirdik. Bu hizmetlerimizi artırarak tüm yollarımızı modern hale getireceğiz” dedi.”

Araç ve yaya trafiğinin kaliteli olmasının Yeşilyurt’taki sosyal yaşamı daha nitelikli hale getirdiğini, bu şekilde hem gündelik yaşamın kolaylaştığını hem de ticaretin hızlandığını sözlerine ekleyen Başkan Polat, “ Yollar halkımızın temel ihtiyaçlarından birisidir. Bu çerçevede ilçemize yakışan yolları yapmak, alt yapı ve üst yapı çalışmalarını tamamlamak için uğraş veriyoruz. Hedefimiz; Yeşilyurt’ta tüm yolları modern ve nitelikli hale getirerek günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak düzeye ulaştırmaktır, bu aşamada üç yıl boyunca ciddi mesafe aldık. İlçemizdeki değişim ve gelişim çok yakından gözlemlenmektedir. Asfalt Plent Tesislerimizde ürettiğimiz kaliteli asfaltımızı saha çalışmalarında değerlendirmek verimliliği artırdığı gibi işinde hızlanmasına neden oldu. Ocak ile Temmuz ayı aylarında ilçemizin tüm bölgelerindeki yol yenileme, bakım ve onarım çalışmalarında toplam 29 Bin 850 ton sıcak asfalt dökümü ve 13.5 km sathi kaplama yaparak yollarımızı daha nitelikli ve güzel bir görüntüye kavuşturduk. Havaların ısındığı bu günlerde saha çalışmalarını büyük bir özveri ve fedakarlıkla sürdüren personellerimize çok teşekkür ediyorum. Halkımızla birlikte onlardan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız” şeklinde konuştu.

İlçe genelinde devam eden imar yolu açma çalışmaları hakkında da bilgiler veren Polat, “Belediyemizin kaynaklarını doğru zamanda, doğru iş ve yatırımlara yönlendirmemiz gerekiyor. İlçemiz nüfusunun her geçen yıl artması, ticaret alanlarının genişlemesi nedeniyle bu yönde tedbirlerimizi alıyoruz. İhtiyaç duyulan alanlarda açtığımız yollar, ulaşım sıkıntısı çeken vatandaşlara kolaylık sağladığı gibi trafik akışının hızlanmasına neden oluyor. Ulaşım sorununu çözmekle birlikte, gelişimin yeni alanlara doğru kaymasına da katkı sağlıyoruz. 2017 Yılının Ocak ile Temmuz ayları arasında 82 mahallemizde 8 km imar yolunu açtık. Üç yıl içerisinde toplam 38 km imar yolu açmanın gururunu yaşıyoruz. İmar yolu açma çalışmalarımız kapsamında enkaz bedeli olarak 1 Milyon 108 Bin 896 TL ödeme yaptık. Biz kalıcı belediye hizmetleriyle vatandaşın taleplerine göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hiçbir sorunu ötelemeden çözüm üretmek için çabalıyoruz” diye konuştu.

Bakmadan Geçme