Bakan Kaya'dan Şehit Yarbay Songül Yakut'un ailesine ziyaret

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Şırnak'ta helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Yarbay Songül Yakut'un ailesini ziyaret etti. Gözyaşlarına boğulan acılı anne, Kızım çok sıkıntı yaşadı. İyilere olur, kötülere bir şey olmaz. Bak hepsi yerindeler dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Şırnak’ta helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Yarbay Songül Yakut’un ailesini ziyaret etti. Gözyaşlarına boğulan acılı anne, "Kızım çok sıkıntı yaşadı. İyilere olur, kötülere bir şey olmaz. Bak hepsi yerindeler” dedi.

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, Şehit Yarbay Songül Yakut’un cenaze törenine katılmak üzere Malatya’ya geldi. Cenaze töreni öncesi şehidin Çavuşoğlu Mahallesi’ndeki evine giden Bakan Kaya, burada acılı aileye taziyelerini iletti. Şehit annesi Sebahat Yakut’un ellerinden tutarak başsağlığı dileyen Bakan Kaya, Şehit Yarbay Yakut ile daha öncede de dertleştiklerini ve kendisine çok sıkıntı çektiğini anlattığını söyledi.

Gözyaşlarının hiç dinmediği ziyarette konuşan şehidin annesi Sebahat Yakut, “Ne yapacağımızı bilmiyorum. Hiç inanmıyorum da halen kızımın şehit olduğuna. Ya sen gel ya da beni de götür kuzum. Bana sana bir şey olursa dayanamam arkandan gelirim diyordu bana her zaman. Şimdi ben sana nasıl dayanacağım kuzum sana. Babasız büyüttüm, hem babaları oldum hem anaları oldum. Onlar da bana destek oldu hiç beni üzmediler. Üzülmesinler diye devamlı Allah’ıma yalvarıyordum” dedi.

Kızıyla kazadan önce akşam 18.30 sıralarında telefonla konuştuğunu belirten acılı anne, “Aradı o sıra telefonda çağırdılar sanırım kendisini o da ‘anne ben seni sonra ararım’ dedi. Bana söylemedi helikoptere bineceğini. Kızım çok sıkıntı yaşadı. İyilere olur kötülere bir şey olmaz bak hepsi yerindeler” diye konuştu.

Kızının şehit olan askerlere çok üzüldüğünü de anlatan Sebahat Yakut’un akan gözyaşlarını Bakan Kaya sildi.

Ziyaret çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Kaya, “Şehidimizin mekanı cennet olsun. Şırnak’a gittiğimde tanışmıştık Songül Yakut ile. Gerçekten kahraman bir Türk kadını. Milletimizin başı sağolsun. Kendisiyle sohbet etme imkanı bulmuştum. Kendisiyle dertleşmiştik” diye konuştu.

Bakmadan Geçme