Doğanşehir'de Kadınlar Günü kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Doğanşehir'de düzenlenen programla kutlandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Doğanşehir’de düzenlenen programla kutlandı.

8 Mart kapsamında Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı ve üyelerine belediyeye ait bir restoranda yemek verdi.

Programda konuşan AK Parti Doğanşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülşah Sağlam, kadınların önemine değinerek “Bu gün askerlerimiz savaşıyorsa annelerin duasıyladır. Nasıl ki milleti bir arada tutan güç, iman ise, aslında bu gün adına siyaset dediğimiz güç ile devletimizi ayakta tutarız. Siyaset birlik beraberlik içinde yaşamamıza vesile olmalıdır. Bu vesile ile bizler yıllarca son kullanma tarihi geçmiş siyaset ve siyasetçilerle günümüzü geçirdik. Allah’a hamd olsun. Bizler AK Kadınlar bu dönem değerli reisimizin emir ve direktifleriyle cepheye mermi taşır gibi partimize çalışacak ve devletimizin istikrarlı siyasetini korumaya ant içeceğiz” şeklinde konuştu.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise, “Kadın toplumun şerefi, anasıdır. Unutmayalım ki Dünyada ilk olarak kadın hakları İslam dini ile verildi. Peygamberimiz ilk Peygamber olduğunda ilk olarak kızların diri diri toprağa gömülmesini yasaklamıştır. Şimdi kadınlarımızın güçlü olması toplumun, ülkenin güçlü olması demektir. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

Bakmadan Geçme