Evkur Yeni Malatyaspor'dan Passolig rekoru

Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Evkur Yeni Malatyaspor Passolig'de rekora imza attı dedi.

Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, “Evkur Yeni Malatyaspor Passolig’de rekora imza attı” dedi.

Ramazan ayı nedeniyle Passolig tarafından basın mensuplarına İftar yemeği verildi. İftar yemeği sonrası konuşan Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Passolig satışları ve Evkur Yeni Malatyaspor’un sistemdeki durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TFF 1. Lig’de 2016-2017 sezonunu 2. sırada tamamlayarak Spor Toto Süper Lig’e yükselen Evkur Yeni Malatyaspor Passolig kart sayısında da rekor bir artışa imza attı. Sezon sonu itibariyle kart sayısı 10 bin olan Evkur Yeni Malatyaspor, 2016-2017 sezon sonunda ise Passolig kart sayısını 2,5 kattan fazla arttırdı ve 27 bin 500 sayısına yükseldi.

“Evkur Yeni Malatyaspor’un şu anki Passolig kart sayısı 27 bin 500’e ulaştı”

Passolig Genel Müdürü Kazancı, Malatya’daki bir otelde düzenlenen iftar etkinliğinde gazetecilerle bir araya geldi. Çeşitli kentlerde toplantılar düzenleyerek sistemle ilgili detayları paydaşlarına anlattıklarını belirten Kazancı, "E-bilet sistemine dahil olduğu 2015-2016 futbol sezonu sonunda kart sayısı 10 bin olan Evkur Yeni Malatyaspor’un şu anki Passolig kart sayısı 27 bin 500’e ulaştı. Toplam seyirci sayısında ise yüzde 216 artış oldu. 2016-2017 sezonunda Passolig kart sayısını 2,5 katına çıkaran sarı-siyahlılar, Passolig kart sayısını en fazla artıran takımlardan biri. Takımın yeni sezonda Süper Lig’in de etkisiyle seyirci sayısını daha da arttıracağını söyleyebiliriz” dedi.

“En çok İstanbul, İzmir ve Ankara’dan Evkur Yeni Malatyasor logolu bilet alındı”

Kazancı, Malatya şehri dışında en çok İstanbul, İzmir ve Ankara’dan Evkur Yeni Malatyasor logolu Passolig Kart satın alındığını söyledi. Ceyhun Kazancı, Passolig sezon sonu istatistiklerini de açıklayarak, 2014 yılında hayata geçen E-Bilet Projesi kapsamında bugüne kadar 2,8 milyondan fazla sporseverin Passolig Kart satın alarak takımlarını tribünlerde yalnız bırakmadığını belirtti ve 2016-2017 sezon sonu bilgilerini paylaştı.

Beşiktaş taraftarı deplasmanda da lider

2015-2016 futbol sezonunda olduğu gibi 2016-2017’de de takımını deplasmanda en fazla destekleyen taraftar Beşiktaş taraftarı oldu. Son iki sezonda toplam 100 bine yakın taraftar siyah beyazlıları deplasman maçlarında da yalnız bırakmadı.

Bakmadan Geçme