Göçmez: Kaçak tütün adını dahi kaldıracağız

İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez tütünde yaşanan sorunları dile getirdi. Tütündeki kotayı kaldırmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez tütünde yaşanan sorunları dile getirdi. Tütündeki kotayı kaldırmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

İYİ Parti İl ve İlçe Başkanlarıyla beraber Kahramanmaraş merkezli depremlerde en fazla hasar alan ilçelerden biri olan Doğanşehir ilçesine bağlı Erkenek, Kurucuova, Yeşilova, Sürgü mahallerinde vatandaşlarla ve esnaf ile bir araya gelen İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez tütün konusuna ilişkin olarak “Tütündeki sorunu çözeceğiz, kaldıracağız.” dedi.

“Meclise Daha Güçlü Gidersek Tütündeki Sorunu Çözeceğiz”

İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez “Çiftçi kazanmadığı sürece millet kazanamaz, millet kazanamadığı sürece ülke kalkınamaz. Tütündeki kotayı kaldırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bizim programımızda mevcut bu. Daha önce geçmişte Meclis’te verdiğimiz gensoru önergesi reddedildi. Meclise daha güçlü gidersek tütündeki sorunu çözeceğiz, kaldıracağız. Kotayı kaldıracağız daha fazla satılmasını sağlayacağız. Serbest piyasada satışını sağlayacağız. Kaçak tütün adını bile kaldıracağız. Bizim tütünümüz kadar güzel tütün var mı?” diye sordu.

“Osmanlının Yaptığı Gibi Boş Arazileri İcara Açacağız”

Depremde yıkılan evlerle ilgili İYİ Parti iktidarının çözüm önerilerini anlatan İYİ Parti Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez “Herhangi bir bedel almadan sıfır ücretle yıkılan binalarınızın yerine yenisini yapacağız ve teslim edeceğiz bu bizim boynumuzun borcu. Bununla beraber çiftçinin mutlaka teşvik almasını sağlayacağız. Destek almasını sağlayacağız. Osmanlının yaptığı gibi boş arazileri icara açacağız.” şeklinde konuştu.

“20 senedir aynı milletvekilleri”
Var olan milletvekillerinden artık yakayı silktik diyen İYİ Parti Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez “ 20 senedir aynı milletvekilleri, Aktar döndür aynı. Ne yapıyorsun hiç. Adamın evine hırsız girmiş diyor ki ben bilirim kapıyı bacayı açık bıraktığımı. Adamın evi yıkılmış aramış telefonla ulaşamamış. Biz çadır gönderdik ya diyor. Çadır göndermek, konteyner göndermek çözüm mü? Betonarme binayı diker teslim edersin millete, kutu kaset tünel kalıp ile 3 günde 4 kat bina yapabiliyorsunuz. Depreme en dayanıklı hazır beton, bunları yapıp teslim edersiniz. Millet rahat rahat evine geçer.” dedi.

Bakmadan Geçme