Malatyaspor devre arası transferini takımın durumuna göre yapacak

Evkur Yeni Malatyaspor'un Sportif Direktörü Ali Ravcı, devre arası transferiyle ilgili yaptığı açıklamada, Devre arası transferini mevcut oyuncularımızın performansı belirleyecek. Biz mevcut oyuncularımızın performanslarından oldukça mutluyuz, memnunuz. Bu açıdan bizim için bir sıkıntı yok dedi.

Evkur Yeni Malatyaspor’un Sportif Direktörü Ali Ravcı, devre arası transferiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Devre arası transferini mevcut oyuncularımızın performansı belirleyecek. Biz mevcut oyuncularımızın performanslarından oldukça mutluyuz, memnunuz. Bu açıdan bizim için bir sıkıntı yok” dedi.

Orduzu Pınarbaşı Tesisleri’nde gazetecilere açıklamada bulunan Ravcı, geçen hafta oynanan Medipol Başakşehir maçındaki mücadelelerinden dolayı futbolcuları kutlayarak, özellikle maçın ikinci yarısında iyi mücadele ettiklerini söyledi. Ravcı, “Medipol Başakşehir maçı bizim açımızdan belki oyunsal olarak iyi geçti ama skor anlamında bizi ve taraftarımızı üzen bir karşılaşma oldu. Aslında iki devre oynanan farklı oyun diye düşünürsek daha doğru olur. Özellikle ikinci yarı takımın göstermiş olduğu mücadele, performans, istek bizi de ziyadesiyle memnun etti. Oyuncularımız skor olarak geriye düştüğümüz karşılaşmayı çevirmeye çalıştı. Verdikleri mücadeleden dolayı futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Oyun olarak bizi mutlu etti ama skor olarak tabii iyi bir sonuç olmadı” diye konuştu.

“Her geçen hafta yükselen bir form grafiği var”

Ali Ravcı, takım olarak her geçen hafta form grafiklerinin yükseldiğini kaydederek, “Her geçen hafta yükselen bir form grafiği var. Sakat futbolcularımız da tam olarak milli takım arasında iyileşip aramıza dönerse daha iyi hale geleceğiz. Aytaç Kara ve Okechukwu Godson Azubuike aramıza katıldı. Eren Tozlu ve Rahman Buğra Çağıran son tedavilerini görüp aramıza katılacaklar. Rahman 10 gün sonra aramıza dönebilir ama diğerleri hazır durumda” şeklinde konuştu.

Devre arası transfer çalışmalarını futbolcuların performansına göre şekillendireceklerini belirten Ravcı, şunları söyledi:

“Aytemiz Alanyaspor maçı hazırlıklarına başladık. Hedefimiz hem iyi oyun hem de iyi bir sonuçla Malatya’ya dönmek. Devre arası transferi mevcut oyuncularımızın performansı belirleyecek. Biz mevcut oyuncularımızın performanslarından oldukça mutluyuz, memnunuz. Bu açıdan bizim için bir sıkıntı yok. İlerleyen günlerde bakacağız.”

Bakmadan Geçme