O Malatyalı Ankara'da Daire Başkanı oldu

Yaklaşık 1 yıldır Ankara'da Kültür ve Turizm Uzmanı olarak çalışan Çetin Şişman, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphane Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı.

Yaklaşık 1 yıldır Ankara’da Kültür ve Turizm Uzmanı olarak çalışan Çetin Şişman, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphane Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı.

8 daire başkanlığından oluşan Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nde, Türkiye'deki kütüphanelerin koordinasyonundan, etkinliklerinden ve kitap-süreli yayınların alım ve dağıtım işlerinden sorumlu daire başkanı olarak görev yapacak Çetin Şişman, son olarak Malatya’da 2018-2023 yılları arasında Kültür ve Turizm İl Müdürü olarak görev yapmıştı.

ÇETİN ŞİŞMAN KİMDİR?
1977 yılında Malatya’da doğan Çetin Şişman ilk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. 

2001 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 

17 yıl MEB’e bağlı çeşitli okullarda edebiyat öğretmeni olarak görev yaptı. 

2010 yılından itibaren;

Malatya Kitaplığı Projesi, 

1. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı, 

1. Malatya Uluslararası Film Festivali

Malatya Okuyor Kampanyası’nda çeşitli kültürel ve sanatsal görevler icra etti. 

Bu görevlerdeki çalışmalarından dolayı “Üstün Başarı Belgesi” ile ödüllendirildi. 

2018-2023 yılları arasında Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görev yapan Şişman, son olarak 2023 yılında Bakanlık Merkez Teşkilatına Kültür ve Turizm Uzmanı olarak atanmıştı.

6 Şubat depremlerinde Bakanlığın yardım ve koordinasyon faaliyetlerinde görev alan Şişman, Bakanlık tarafından Takdir Belgesi ile ödüllendirildi.

Aynı zamanda Şifreli Edebiyat ve Bulmacalı Edebiyat adlı kitapların yazarı olan Şişman, ayrıca 40’a yakın yayımlanmış eserde editörlük yaptı. 

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar 1
Ali 01 Mart 2024 13:50

Çetin Bey'in Malatya'mıza ciddi hizmetleri oldu. Film festivali, Malatya Kitap Fuarı, Malatya Kitaplığı bunlardan birkaçı. Ankara'da da gayet başarılı bir şekilde hizmetlerine devam edeceğinden şüphem yok. Yolu açık olsun.

Bakmadan Geçme