Oğlu 468 gündür PKK'nın elinde!

Astsubay oğlu kaçırılan Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey: 'Ölüsü olan bir gün, biz her gün ölüyoruz'

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Tunceli’de teröristler tarafından kaçırılan Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey’in oğlu Astsubay Semih Özbey’den 468 gündür haber alınamıyor.

Kanser hastası annesini görmek için 15 ay önce özel aracıyla Malatya’ya gelirken Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunda yol kesen bir grup PKK’lı terörist tarafından dağa kaçırılan Semih Özbey’in serbest bırakılması için yapılan başvurular sonuçsuz kaldı. 15 aydır oğlundan haber alamayan baba Gürsel Özbey, “Ben bir babayım, yüreğim yanıyor. Allah rızası için oğlumu versinler. Ölüsü olan bir gün, biz her gün ölüyoruz” dedi.

“Tam 468 gündür yavrumdan ayrıyım”

Oğlu kaçırıldıktan sonra Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp yardım istediğini söyleyen baba Özbey, “Ben bir babayım. Her gün, her an ciğerim yanıyor. Tam 468 gündür yavrumdan ayrıyım. Hayatta mı değil mi bilmiyorum. Allah rızası için bana evladımı versinler. Sağ mı değil mi bilmiyoruz. Cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza konuyu ilettim. Sağ olsunlar ilgilendiler ama sonuç alınamadı. İnsan Hakları Derneği’ne başvurdum. Orası da sonuç alamadı. Güneydoğu’ya kaç kere gidip, kanat önderleriyle görüştüm. Mecliste de dile getirildi ama yine de sonuç alamadık” diye konuştu.

“PKK’nın elinde bulunan gençlerin yüzde 90’ı Kürt çocuğudur”

Özbey, kendisinin de Kürt olduğunu ve PKK’nın elindeki gençlerin yüzde 90’ının Kürt çocuğu olduğunu da dile getirerek, “Ben bir Kürdüm. Kürtlüğümle de her zaman gurur duydum. PKK’nın elinde bulunan gençlerin yüzde 90’ı Kürt çocuğudur. Bu nasıl bir durum ben anlamış değilim. Biz neyi paylaşamıyoruz. Bu ülke hepimize de yeter. Benim gibi yüzlerce baba, ana var. Benim halimden ancak onlar anlar. Oğlum kanser hastası annesini ziyaret için geliyordu. Yolu kesilip, dağa çıkarıldı. O gün bugündür haber alamıyoruz. Allah rızası için sesimizi duysunlar. Ölüsü olan bir gün, biz her gün ağlıyoruz. Malatya Ticaret Borsasında yıllardır başkanlık yapıyorum. Allah’a şükür bir çok insan tanıdım, herkes de beni bilir. Ama bu durum öyle bir durum ki elim kolum bağlı. İşte bana asıl koyan da bu, elimin kolumun bağlı olması" dedi.

“Yeni bir sürecin başlatılması ihtimalinin olduğunu düşünüyorum”

Özbey, dağa kaçırılan gençlerin serbest bırakılmasıyla yeni bir sürecin başlama umudunun olduğunu kaydederek, “O yavruların ne günahı var. Kaçırılan gençlerimizin bırakılmasıyla yeni bir sürecin başlatılması ihtimalinin olduğunu düşünüyorum. Bu konuda akillerimiz, devlet büyüklerimiz devreye girerse farklı bir sürece girilir diye düşünüyorum. Dağlarımızda yeniden çiçeklerin açacağına, yeniden yavrularımız bu ülkede özgürce dolaşacağına olan inancım tam” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 5

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?