Öğrencilerden kan bağışı kampanyası

Malatya Doğa Koleji öğrenci meclisi tarafından kan bağışı kampanyası organize edildi.

Kan bağışı konusunda duyarlılık oluşturmak ve yetişme çağındaki öğrencilere toplumsal bilinç aşılamak adına Doğa Koleji okul öğrenci meclisinin düzenlediği kan bağışı kampanyasına yoğun katılım oldu.

Doğa Koleji Okul müdürü Vahap Güler basın mensuplarına yaptığı açıklamada herkesi kan bağışı yapmaya davet etti. Öğrenci meclislerinin organizasyonuyla böyle güzel bir kampanyaya imza attıklarını kaydeden Vahap Güler, “Öncelikle Kızılay çalışanlarına davetimize icabet ettikleri için teşekkür ediyorum. Okul öğrenci meclisimiz bu organizasyonu düzenledi. Her zaman en ihtiyaç duyulan şey kandır. Şöyle düşündük, acele olarak birine lazım olduğunda kan aramak yerine en azından bir tedbir olarak Kızılay’ın bu güzel çalışmasına katkı sunalım dedik. Öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımızın duyarlılıklarıyla da böyle bir çalışma başlattık. Şuana kadar yaklaşık 15-16 arkadaşımız kan verdi. Ben bu sayının artacağını düşünüyorum. Yaşları gereği 18 yaşından küçükler kan veremiyor. Ama yaşları tutmayanlar da gönüllü olarak kan vermek istiyor” dedi.

“Herkes kan versin, herkes hayat bulsun”

Okul öğrenci meclisi başkanı Ecem Karaoğlu ise yaptığı açıklamada, “Okulumuza meclisimizin kararıyla Kızılay’ı davet ettik. Gördüğünüz gibi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz kan bağışında bulundular. Bizlerde önemli bir olayın organizasyonunu yaptığımızdan dolayı çok mutluyuz. Herkes kan versin, herkes hayat bulsun” diye konuştu.

Kan bağışı yapan öğretmenler de kan vermenin önemli bir insani görev olduğunu söylediler.

Bakmadan Geçme