• Haberler
  • Malatya
  • Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Bingöl: 'Malatya'da hastaneler yetersiz, hastane sayılarının artması gerekiyor'

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Bingöl: 'Malatya'da hastaneler yetersiz, hastane sayılarının artması gerekiyor'

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Malatya'da hastanelerde ciddi anlamda yoğunluk yaşandığını ifade ederek, Hastaneler yetersiz, yoğunluğun önüne geçebilmek için hastane sayısının artması gerekiyor dedi.

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Malatya’da hastanelerde ciddi anlamda yoğunluk yaşandığını ifade ederek, “Hastaneler yetersiz, yoğunluğun önüne geçebilmek için hastane sayısının artması gerekiyor” dedi.

Oluşan yoğunluk karşısında sağlık çalışanlarının yoğun bir tempoda 7/24 görev yaptığını kaydeden Bingöl, “Özel hastanelerde katkı payının alınmasından dolayı Malatya Eğitim Araştırma Hastanesine yoğun hasta yönelişi var. Bu süreç içinde sağlık çalışanlarında iş gücü artmaktadır. Bununla ilgili Malatyamızda ileriki dönemde ciddi sorunlar görmekteyiz. Bizler sağlık sendikası olarak bu hususta yetkililerimizin biran önce Malatyamızda ikinci basamak yani poliklinik hizmetleri yoğun olan bir hastane yapmalarını istiyoruz. Yoğunluk kapsamında son günlerde özellikle emar, tomografi, ultrason ileriki tarihler raporlarının yazılması için de bir ay veya bir ay üstünde gün verilmektedir. Bunlarla ilgili olarak sağlık çalışanlarımızın da iş yükünün artmasından dolayı hemşiresinden doktoruna ciddi bir iş yükü oluşmaktadır. Ben bu noktada hastalarımıza da seslenmek istiyorum; aile hekimlerine müracaat ettikten sonra onların yönlendirmesi ile Malatya Eğitim Ve Araştırma Hastanesine gelsinler. Çünkü hastanede çok büyük bir yoğunluk var. Bu hem hastaları hem de çalışanları mağdur ediyor” diye konuştu.

Bakmadan Geçme