TEOG'da başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) sınavında başaralı olan 44 öğrenci ödüllendirildi.

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) sınavında başaralı olan 44 öğrenci ödüllendirildi.

Akçadağ ilçesinde TEOG ikinci dönem sınavında ilk 20’ye giren 24 öğrenci ile 1. ve 2. TEOG sınavları arasında puanını en çok yükselten 20 öğrenciye Akçadağ Nitelikli Kalkınma ve Sosyal Dayanışma Derneği (ANKA) tarafından 44 bisiklet ve 4 diz-üstü bilgisayar hediye edildi. Akçadağ Öğretmen Evinde gerçekleştirilen ödül programına, ANKA Yönetim Kurulu Başkanı Ömer İpek’in yanı sıra Akçadağ İlçe Kaymakamı Serdar Demirhan, İl Milli Eğim Şube Müdürü Yalçın Taşpınar, Akçadağ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Arslan, Harp Malulü Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Malatya Şube Başkanı Duran Şahin, çok sayıda okul müdürü, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan ANKA Yönetim Kurulu Başkanı Ömer İpek,"Değişen ve gelişen ülkemizde en güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Eğitim yatırımları, yatırımların en güzeli ve en kutsalıdır. Çünkü yetişecek olan gençlerimiz ileride başka alanlarda yatırım yapıp, ülkemizi uluslar arası alanda hak ettiği yere getireceklerdir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler bisiklet ve diz-üstü bilgisayar ile ödüllendirildi.

Bakmadan Geçme