Yıllarca hayalini kurduğu motosikletine kavuştuğu gün kansere yenik düştü

Malatya'da kanser hastası olan motosiklet sevdalısı Erol Ertaş isimli vatandaş yıllarca hayalini kuruduğu motosikletine kavuştuğu gün hayatını kaybetti.

Malatya’da kanser hastası olan motosiklet sevdalısı Erol Ertaş isimli vatandaş yıllarca hayalini kuruduğu motosikletine kavuştuğu gün hayatını kaybetti.

Malatya’nın Darende ilçesinde yaklaşık 2.5 yıl önce kan kanserine yakalanan 51 yaşındaki motosiklet sevdalısı Erol Ertaş’ın en büyük hayali motosiklet alıp uzun turlara çıkmaktı. Kansere yakalanmadan önce çoğu kez kendisine bir motosiklet almayı isteyen ancak maddi yetersizlikten dolayı bu isteğini yerine getiremeyen Ertaş, kansere yakalandıktan sonra da bu hayalinden vazgeçmemiş ancak maddi yetersizliğe bir de olumsuz sağlık durumu eklenince hayalini yine ertelemek zorunda kalmıştı.

Kanserin tek panzehirinin moral olduğunu bilen Ertaş’ın ailesi ve yakın arkadaşları ise Ertaş’ın yıllarca hayalini kuruduğu ancak bir türlü kavuşamadığı motosikletine kavuşması için ona bir sürpriz yapmaya karar verdiler. Ertaş’ın yakınları, hem Ertaş’a moral vermek hem de hayalini gerçekleştirmek için önce kendi aralarında para biriktirerek Ertaş’a bir motosiklet alıp, sonra da Malatya Motosiklet ve İhtisas Kulübü ile bağlantı kurarak Ertaş için motosiklet turu düzenlenmesini talep ettiler.

Tek tutkusu motosiklet olan Erol Ertaş, yakın çevresinin yaptığı sürprizi görünce mutluluktan adeta havaya uçtu. Motosiklet turunu duyunca mutluluğu bir kat daha artan Ertaş, sevinçten gözyaşı döktü. Ancak daha motosikletiyle fotoğraf bile çekemeden aynı günün gecesi hastalığa yenik düştü ve vefat etti.

Tur diye geldiler aileye başsağlığı dilediler

Ertaş’ın ölümünden habersiz bir şekilde 2 gün sonra Erol Ertaş’a sürpriz yapmak için yaklaşık 20 motosiklet tutkunu arkadaşıyla birlikte yollara düşen Malatya Motosiklet ve İhtisas Kulübü Başkanı ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ekber Ekici ise, Ertaş’ın evine varınca şok yaşadı. Ertaş’ın vefat ettiğini öğrenen Ekici, Ertaş’a moral ziyareti diye geldiği evde aileye başsağlığı diledi.

“Hayalini gerçekleştiremediğimize üzüldüm”

Ertaş’ın hikayesini duyunca çok etkilendiklerini ve bir hafta önce böyle bir program tertip ettiklerini dile getiren Malatya Motosiklet ve İhtisas Kulübü Başkanı Ali Ekber Ekici, “Amacımız bu kardeşimizi sağken görmek ve onunla tura çıkmaktı ama olmadı. Allah rahmet eylesin. Ben durumu öğrenince çok üzüldüm. En çok da kendisinin hayalini yerine getiremediğimiz için üzüldüm. Yakınlarına Allah sabırlar versin” diye konuştu.

“Bir fotoğraf bile çekemedi”

Kardeşinin bir motosiklet sevdalısı olduğunu ifade eden Erol Ertaş’ın ağabeyi Yaşar Ertaş ise kardeşinin motosikleti görünce çok sevindiğini ancak motosikletiyle bir fotoğraf bile çekemeden öldüğünü söyledi.

“Hayali gözünde kaldı”

Oğlunun küçük yaşlardan itibaren güzel bir motora sahip olmak istediğini aktaran baba Fahri Ertaş da, oğlunun hayalinin gözünde kaldığını belirterek bunun kendisini çok üzdüğünü ifade etti.

Bakmadan Geçme