Battalgazi'nin su sorununa çözüm olacak

Battalgazi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Başer, Kapıkaya Barajı suyunun Battalgazi bölgesindeki tarım alanlarına verilmesi ile bölgedeki su sorunun çözüleceğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Battalgazi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Başer, 3 yıldır Kapıkaya barajının debisini kontrol ettiklerini kaydederek, baraj seviyesinin tarım sulaması için yeterli geleceğini ifade etti.

Başer, “Barajın debisi 3 metre inmiyor. Baraja normal akan su bile şu anda verilen araziye yeterli geliyor. Şuanda Yarımcahan ovası Kuluşağı ovası ve Üniversite tarafındaki birçok arazi su sorunu yaşıyor. Bu bölgede yaşayan üreticiler bu konuda çok rahatsız. Bu baraj suyunun bu bölgeye mutlaka verilmesi gerekir. Kapıkaya barajındaki su bu bölgeye rahatlıkla yeter” dedi. Battalgazi bölgesinde üreticilerin su sorunu yüzünden birçok üreticinin kayısı ağaçlarını söktüğünü kaydeden Başer, Malatyalı siyasetçilerden bu konuda çözüm bekledikleri kaydetti.

Başer, “Bu konu ile ilgili siyasilerimizle de görüştük. Fakat bir neticeye varamadık. Ziraat odası olarak bunun üzerine düşeceğiz. Şuan da Malatya'mız da bir bakanımız 2 tane genel başkan yardımcımız var. Biz bu konuları siyasilerimize yeniden götüreceğiz. İnşallah bu Kapıkaya Barajının suyunun bu bölgelere verilir. Bu su sorunu çözülür. Her yıl bu bölgedeki üreticilerimizin sorunları basına yansıyor. Sebze üreticiliği bu bölgede yok denecek kadar az artık üretici su bulamadığı için kayısı ağaçlarını sökmeye başladı. Kapıkaya Barajının bizim bölgeye mutlaka verilmesi lazım” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 9

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?