Çakır: Hekimhan'a 32 milyon TL altyapı yatırımı yapıyoruz

Hekimhan ilçesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır hizmette sınır tanımadıklarını belirterek 'Hekimhan ilçemize toplamda 32 milyon TL tutarında altyapı çalışması gerçekleştiriyoruz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Hekimhan ilçesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır hizmette sınır tanımadıklarını belirterek “Hekimhan ilçemize toplamda 32 milyon TL tutarında altyapı çalışması gerçekleştiriyoruz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Hekimhan ilçesinde yapımı devam eden içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Bütün ilçelerde olduğu gibi Hekimhan ilçesinde de altyapı çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü kaydeden Başkan Çakır, “Sağlam bir içmesuyu altyapısıyla buluşacak olan Hekimhan'da su sorunu kalıcı olarak çözülmüş olacak. Kanalizasyon altyapı yatırımı ise ilçemizde çok önemli bir yatırım olacak. Şu anda yaklaşık 70 km’nin üzerinde bir kanalizasyon altyapı ağı oluşturuluyor. Daha önce Hekimhan ilçemizin altyapısına 7.5 milyon TL tutarında bir yatırım gerçekleştirilmişti. Bununla beraber 20 milyon TL tutarında altyapı çalışmaları ilçemizde devam ediyor. 3.5 Milyon TL’lik bir yatırımda 2017 yılı içerisinde ihalesi yapılarak çalışması tamamlanacak işler arasında. Hekimhan ilçemize toplamda 32 milyon TL tutarında altyapı çalışması gerçekleştiriyoruz. Neticede Büyükşehir Belediyesi olarak önceliğimiz, ilçelerimizin daha sağlam ve uzun vadeli en az 50 yıl hizmet verecek altyapı yatırımları gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

İçme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını yerinde değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Malatya’nın büyükşehir olması ile birlikte bütün ilçelerde içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının başladığını belirterek “Hekimhan ilçemize çok büyük yatırımlar kazandırıyor. Büyükşehir çalışıyor. Çalışmalarda emeği geçen MASKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?