CHP'den 'Teröre bir fırça da sen at' eylemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Gençlik Kolları Kayseri'de yaşanan menfur terör saldırısını 'Teröre Bir Fırçada Sen At' eylemi ile kınadı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

CHP Malatya il binası önünde gerçekleşen kınama eylemi öncesi konuşan CHP Malatya Gençlik Kolları İl Başkanı Okan Aladağ, terörden en çok yara alan ve kayıp veren parti olduklarını kaydetti.

Aladağ, “Geçtiğimiz hafta İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan hain saldırı bugün ise Kayseri’de yaşanan askerlerimizi ve üniversite okuyan kardeşlerimizi hedef alan terör saldırısı ile güne uyandık. Ben geçtiğimiz yıl 10 Ekim Ankara gar katliamında Malatya’dan 12 arkadaşını kaybetmiş uzun süre hastanede tedavi görmüş bir terör mağduru olarak karşınızdayım. Terör saldırısının ne anlama geldiğini beklide aranızda en iyi bilenlerden biri benim. Arkadaşlarımıza bir Barış sözümüz vardı o sözü yerine getirinceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Teröre karşı hep birlikte mücadele edeceğiz, birazdan 'teröre bir fırçada sen at' diyerek bir eylem gerçekleştireceğiz" dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise Beşiktaş’ta yaşanan acının ardından Kayseri'de yaşanan terör saldırısı ile sarsıldıklarını söyledi. Kiraz, “13 askerimiz şehit oldu. 55 asker ve sivil vatandaşımız yaralandı. Onlar bizim davul zurna ile vatani görevlerini yapması için askere gönderdiğimiz çocuklarımız kınalı kuzularımız Mehmetçiklerimiz. Millet olarak yüreğimiz yanıyor. Yapılan bu alçakça saldırı hepimize yapılan bir saldırıdır. Her saldırı bu millete yapılan saldırıdır. Terör nereden gelirse gelsin kim tarafından gelirse gelsin şiddetle kınıyoruz. Gençlik kollarımızın kampanyasında destek vermek için bir fırçada biz atıyoruz” şeklinde konuştu.

Yere serilen siyah bir beze herkes fırça ile beyaz boya sürerek, terörü kınadı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 17

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?